Czy możemy zapanować nad sztuczną inteligencją?

28.03.2018, 07:32; Aktualizacja: 28.03.2018, 08:23
Światowe Forum Ekonomiczne na podstawie badań 350 specjalistów z branży AI (artificial intelligence) prognozuje, że już za 45 lat algorytmy prześcigną ludzi w wykonywaniu nawet najbardziej złożonych intelektualnych zadań.

Światowe Forum Ekonomiczne na podstawie badań 350 specjalistów z branży AI (artificial intelligence) prognozuje, że już za 45 lat algorytmy prześcigną ludzi w wykonywaniu nawet najbardziej złożonych intelektualnych zadań.źródło: ShutterStock

Skandal związany z użyciem przez firmę Cambridge Analytica danych Facebooka do wpływania na polityczne decyzje wyborców zaczyna nam uświadamiać zagrożenia, jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • naturalny(2018-03-28 20:25) Zgłoś naruszenie 11

  Prawo i koncesje? - papier wszystko przyjmie, a życie życiem. Mamy przykład z tzw. bronią elektromagnetyczną, nielegalnymi czipami itd. Kto śledzi temat wie ile przepisiki są warte, jakie podejście. W tych obszarach czerwona linia już została przekroczona. Szerokie spektrum zainteresowanych - niebotyczne korzyści z tym związane. Nie wróżę szczęśliwego (jak by nie było dla wszystkich uwikłanych) zakończenia.

  Odpowiedz
 • Da się(2018-03-28 23:09) Zgłoś naruszenie 20

  Tak możemy, wystarczy, że wyjdziemy na ulicę i ostro przeciwko temu zaprotestujemy, jakaś manifestacja przeciwko wszystkiemu co jest "smart"(podłączone do internetu) i sztucznej inteligencji oraz algorytmom i automatyzacji życia. Nie będą jacyś szaleni naukowcy rządzili zdrowo funkcjonującymi społeczeństwami. Niech odczują, że ludzie mają tego dość, to w końcu się opanują i zejdą na ziemie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • anka(2018-03-30 09:03) Zgłoś naruszenie 11

  Tylko po co to? Pieniądze dla jednostek, a zagrożenie dla wszystkich. Ludzie w końcu przestana być potrzebni. Dostaną minimalne wynagrodzenie, bo przecież nie pracując nie będą mieli dochodów i zaczną się nudzić. A jak zaczną się nudzić to będą im przychodzić do głowy głupoty. Nic z dobrego dla człowieka z tego nie wyniknie

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Hmmmmm(2018-04-01 17:53) Zgłoś naruszenie 10

  a skąd Ci biedni dziennikarze z GP mają wiedzieć że to nie oni są sztuczną inteligencją . Wielu z nich nie mysli innowacyjnie a jedynie pod dyktando twórców i wlaścicieli. Czy poruszaja kiedykolwiek kontrowersyjne tematy niezgodne z linia liberałów.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • vito anstadt(2018-04-07 05:28) Zgłoś naruszenie 11

  To ,co mamy teraz,to dopiero początek,o zadnej,prawdziwej inteligencji nie ma mowy.Ta pojawi się dopiero wtedy,gdy uzyska samoswiadomsoc.Ale wtedy będzie już za pozno.Program swiadomy siebie i swoich możliwości,z dostępem do całej,ludzkiej wiedzy iw szystkich instalacji,w ciągu dosłownie kilku sekund przejmie calkowita kontrole nad swiatem i zdecyduje,co z tym wszystkim zrobić.Ta decyzja nie musi być dla nas korzystna.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • atoco(2019-03-08 00:27) Zgłoś naruszenie 00

  Najwiecej patentow z zakresu sztucznej inteligencji ma w tej chwili Google/Alphabet/,ok 400 opatentowanych rozwiazan

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane