statystyki

Miejski internet: Szybszy, darmowy i powszechny

autor: Sylwia Czubkowska14.03.2017, 07:56; Aktualizacja: 14.03.2017, 08:41
Facebook, internet

Jedno z miejsc, gdzie jest najwięcej logowań do sieci, to rybnicka bazylikaźródło: ShutterStock

Rośnie liczba miast włączających własne hotspoty. W dwa lata do UKE wpłynęło 157 wniosków. Zwiększenie liczby hotspotów z 13 na 16, przy czym wszystkie będą teraz oferować internet o prędkości 1 Mbit/s (wcześniej tylko 512 kbit/s).

O takie internetowe przyspieszenie wystąpił do Urzędu Komunikacji Elektronicznej Rybnik. Wniosek złożył w styczniu 2016 r. Na decyzję musiał czekać ponad rok. Tak długo, bo UKE zawalony jest wnioskami od samorządów o zgody na uruchomienie miejskiego, bezpłatnego i coraz szybszego internetu.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Rybnik zgodę dostał. – Okolice, gdzie jest duża ilość wejść do sieci, to najczęściej miejsca wypoczynku, rekreacji albo np. dworzec – opowiada nam Agnieszka Skupień, asystent prezydenta miasta. To oczywiste lokalizacje, ale już to, że popularnym miejscem logowania się do internetu publicznego jest kościół – nieco zaskakuje. W Rybniku jest to konkretnie bazylika św. Antoniego. Skupień podaje dokładne wyliczenia popularności hotspotów w ubiegłym roku. Łącznie korzystano ze wszystkich 13 ponad 147 tysięcy razy. Najpopularniejsze były te w centrum miasta na placu Wolności, na basenie w Rudzie Gliwickiej, w parku Tematycznym. No i w bazylice. W każdym z tych miejsc internauci logowali się ponad 20 tysięcy razy.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Gargamel(2017-03-14 16:12) Zgłoś naruszenie 10

    Ten pseudodarmowy internet to jeden wielki śmiech np. W Gdańsku przy Lidlu przy Grunwaldziej jest hotspot przy trzech ławeczkach na których wciąż siedzą miejscowe pijaczki.

    Odpowiedz
  • nina(2017-03-15 10:26) Zgłoś naruszenie 01

    Póki co mam w Sferii i jestem zadowolony, ale kto wie co będzie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane