statystyki

Budowa w czasie koronawirusa znowu będzie łatwiejsza

autor: Marcin Wybranowski02.11.2020, 08:02; Aktualizacja: 02.11.2020, 08:22
Ustawa przewiduje również obowiązek zapewnienia przez inwestora kierownictwa oraz nadzoru nad robotami przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w odpowiednich specjalnościach, jeśli ich rozpoczęcie w normalnej sytuacji wymagałoby uzyskania pozwolenia na budowę.

Ustawa przewiduje również obowiązek zapewnienia przez inwestora kierownictwa oraz nadzoru nad robotami przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w odpowiednich specjalnościach, jeśli ich rozpoczęcie w normalnej sytuacji wymagałoby uzyskania pozwolenia na budowę.źródło: ShutterStock

Wracają ułatwienia w procesie projektowania, budowy, remontu czy rozbiórki niektórych obiektów w okresie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii. Przewiduje to czekająca już tylko na podpis prezydenta ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19. Określa ona możliwość odstąpienia od stosowania m.in. przepisów:

W trakcie prac w sejmowej komisji zdrowia rozszerzono, w stosunku do pierwotnej wersji projektu (pisaliśmy o niej w tekście „Przebudowa «na koronawirusa» znowu będzie łatwiejsza”, DGP z 22 października br.), krąg podmiotów mogących skorzystać z przewidzianych wyłączeń. Do tych wykonujących działalność leczniczą dodano podmioty objęte obowiązkiem wykonania określonego zadania, który nałożył premier lub minister zdrowia. A także te, którym stosowne polecenie wydał wojewoda.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie