statystyki

Co zrobić, gdy PFR odmówi przyznania subwencji

autor: Dr Karol Rusin19.05.2020, 09:30; Aktualizacja: 19.05.2020, 09:37
100 mld zł to łączna przewidziana kwota wsparcia z PFR

100 mld zł to łączna przewidziana kwota wsparcia z PFRźródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy skarżą się, że część wniosków od przyznanie dotacji z Polskiego Funduszu Rozwoju jest odrzucana. Często przyczyną są błędy we wniosku albo w automatycznym systemie weryfikacji uruchomionych przez PFR. Bywa też, że beneficjenci dostają mniejszą pomoc, niż wnioskowali. Stają wówczas przed dylematem: jakie podjąć kroki? Odpowiadamy na pytania czytelników i wskazujemy, kiedy należy wnieść nowy wniosek, a kiedy przysługuje odwołanie. Składanie tych ostatnich możliwe jest dopiero od 18 maja.

Złożyłem wniosek o dofinansowanie z Tarczy Finansowej PFR. Dostałem decyzję odmowną. W uzasadnieniu odmowy wskazano, że wprowadzone przeze mnie dane różnią się od tych, które znajdują się w rejestrach służących PFR do weryfikacji danych. Czy przysługuje mi odwołanie?

Decyzja odmowna zawiera uzasadnienie wskazujące m.in. rozbieżności między danymi wprowadzonymi przez przedsiębiorcę w formularzu wniosku o subwencję a danymi znajdującymi się w rejestrach publicznych, w których Polski Fundusz Rozwoju sprawdza informacje (tj. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w rejestrach Ministerstwa Finansów). Jeżeli przedsiębiorca otrzymał odmowną decyzję i dojdzie do wniosku, że rzeczywiście pomylił się przy wprowadzaniu danych, to może ponownie ubiegać się o pomoc. Przy czym, co istotne, kolejne wnioski mogą być procedowane wyłącznie za pośrednictwem banku, w którym złożono wniosek po raz pierwszy.

Otrzymałem decyzję odmowną. Dane wskazane w jej uzasadnieniu nie zgadzają się ze stanem faktycznym. Co w tej sytuacji mam zrobić?


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane