statystyki

Abramowicz: Przedsiębiorcy gubią się w gąszczu przepisów tarcz antykryzysowych [WYWIAD]

autor: Paulina Szewioła07.05.2020, 08:55; Aktualizacja: 07.05.2020, 08:55
Gubią się w gąszczu przepisów dostępnych w ramach tarcz. Jest kilka opcji pomocowych, każda z nich ma jednak odrębne kryteria. I tak np. gdzieś potrzebujemy udokumentować spadek przychodów o 15 proc. (pieniądze z FGŚP), gdzie indziej o 25 proc. (subwencja z Polskiego Funduszu Rozwoju), a jeszcze w innym przypadku 30 proc.

Gubią się w gąszczu przepisów dostępnych w ramach tarcz. Jest kilka opcji pomocowych, każda z nich ma jednak odrębne kryteria. I tak np. gdzieś potrzebujemy udokumentować spadek przychodów o 15 proc. (pieniądze z FGŚP), gdzie indziej o 25 proc. (subwencja z Polskiego Funduszu Rozwoju), a jeszcze w innym przypadku 30 proc.źródło: ShutterStock

- Zwolnienie z ZUS powinno objąć wszystkich przedsiębiorców, bez progu przychodowego, dochodowego i bez względu na wielkość zatrudnienia - mówi w rozmowie z DGP Adam Abramowicz rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Z jakimi problemami dotyczącymi rządowych specustaw przedsiębiorcy zgłaszają się do pana najczęściej?


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor Pracy(2020-05-08 12:32) Zgłoś naruszenie 82

    panie Abramowicz:--dlaczego od wielu lat Wy ,lewiatan rzucacie PiSowi zerdzie pod nogi a nie zalmujecie sie fundamentalna sprawa "dlaczego to Przedsiębiorca -pracodawca ma placić przez 30 dni pracownikowi wynagrodzenie chorobowe choć nie jest ZUSem i nie inkasuje skladki? Jak wieć dbacie o swoich mocodawców.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane