statystyki

Abramowicz: Przedsiębiorcy gubią się w gąszczu przepisów tarcz antykryzysowych [WYWIAD]

autor: Paulina Szewioła07.05.2020, 08:55; Aktualizacja: 07.05.2020, 08:55
Gubią się w gąszczu przepisów dostępnych w ramach tarcz. Jest kilka opcji pomocowych, każda z nich ma jednak odrębne kryteria. I tak np. gdzieś potrzebujemy udokumentować spadek przychodów o 15 proc. (pieniądze z FGŚP), gdzie indziej o 25 proc. (subwencja z Polskiego Funduszu Rozwoju), a jeszcze w innym przypadku 30 proc.

Gubią się w gąszczu przepisów dostępnych w ramach tarcz. Jest kilka opcji pomocowych, każda z nich ma jednak odrębne kryteria. I tak np. gdzieś potrzebujemy udokumentować spadek przychodów o 15 proc. (pieniądze z FGŚP), gdzie indziej o 25 proc. (subwencja z Polskiego Funduszu Rozwoju), a jeszcze w innym przypadku 30 proc.źródło: ShutterStock

- Zwolnienie z ZUS powinno objąć wszystkich przedsiębiorców, bez progu przychodowego, dochodowego i bez względu na wielkość zatrudnienia - mówi w rozmowie z DGP Adam Abramowicz rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Z jakimi problemami dotyczącymi rządowych specustaw przedsiębiorcy zgłaszają się do pana najczęściej?


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Inspektor Pracy(2020-05-08 12:32) Zgłoś naruszenie 92

    panie Abramowicz:--dlaczego od wielu lat Wy ,lewiatan rzucacie PiSowi zerdzie pod nogi a nie zalmujecie sie fundamentalna sprawa "dlaczego to Przedsiębiorca -pracodawca ma placić przez 30 dni pracownikowi wynagrodzenie chorobowe choć nie jest ZUSem i nie inkasuje skladki? Jak wieć dbacie o swoich mocodawców.

    Odpowiedz
  • Muczek(2020-05-27 09:33) Zgłoś naruszenie 11

    Ale przecież na stronie PFR jest wszystko opisane, cały poradnik i sprawnie działa infolinia. Naprawdę da się to bez większych problemów ogarnąć :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane