statystyki

Wydawca lub wideobloger mogą zostać uznani za nadawców audycji online

autor: Elżbieta Dominik03.11.2015, 09:14; Aktualizacja: 03.11.2015, 09:25
Wyrok wzbudził zainteresowanie przedsiębiorców, którzy na swoich portalach internetowych umieszczają wszelkiego rodzaju przekazy audiowizualne (wideo), w tym w szczególności wydawców prasy elektronicznej, blogerów.

Wyrok wzbudził zainteresowanie przedsiębiorców, którzy na swoich portalach internetowych umieszczają wszelkiego rodzaju przekazy audiowizualne (wideo), w tym w szczególności wydawców prasy elektronicznej, blogerów.źródło: ShutterStock

Wyrok TSUE może mieć istotne znaczenie dla tych przedsiębiorców, którzy na portalach internetowych umieszczają wszelkiego rodzaju przekazy audiowizualne (wideo), w tym w szczególności dla wydawców prasy elektronicznej.

Udostępnianie krótkich plików wideo na stronie internetowej gazety może być uznane za oferowanie audiowizualnych usług medialnych na żądanie w rozumieniu dyrektywy Parlamentu i Rady 2010/13/UE o audiowizualnych usługach medialnych (Dz.Urz. UE z 2010 r. L 95, s. 1). Wynika to z niedawnego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie o sygn. akt C-347/14. Stanie się tak, jeżeli ów materiał wideo nie jest częścią tekstu, lecz może istnieć samodzielnie w stosunku do treści i funkcji witryny.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane