Bogdan Zdrojewski krytykowany za działania w sprawie reformy abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Celiński z kwartalnika Liberte powiedział, że Platforma Obywatelska, z której wywodzi się minister kultury, "nie ma koncepcji na media publiczne". "Nie będę mówił o tym, jakie powinno być rozstrzygniecie merytoryczne w sprawie mediów publicznych, bo powiem tylko tyle - po tylu latach bałaganu powinno być jakieś, jakiekolwiek. W którąkolwiek stronę byśmy poszli, będzie lepiej, niż jest" - mówił Celiński.

Minister Bogdan Zdrojewski prawdopodobnie nie dokończy prac nad reformą abonamentu radiowo-telewizyjnego. Wszystko z powodu jego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Aktualnie trwają obliczenia związane z formą prawną ściągania nowego abonamentu - powiedział dziś w radiowej Jedynce minister kultury.

Bogdan Zdrojewski zapewnił, że jeśli zostanie wybrany do Parlamentu Europejskiego, swojemu następcy pozostawi zaawansowany stan prac nad ustawą medialną. Do tego czasu mają być gotowe dokładne wyliczenia, opinie prawne i warianty możliwości poboru opłaty audiowizualnej. Reszta będzie zależeć od woli politycznej i głosowań w Sejmie.