Zwolniony z Radia ZET Janusz Weiss dołączy do grona komentatorów “Szkła kontaktowego” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Na razie pojawi się w dwóch wydaniach programu.

Po raz pierwszy Weiss pojawi się na antenie w najbliższy wtorek 13 sierpnia w parze z Grzegorzem Miecugowem, kolejny raz będzie będzie to program w jedną z wrześniowych sobót. Wtedy, jeżeli obydwie strony będą zadowolone ze współpracy, dziennikarz może zagościć w “Szkle kontaktowym” na stałe.

Pomysł zaproszenia Weissa do “Szkła kontaktowego” podobno wyszedł ze strony redakcji programu. "Mieliśmy poczucie, że Janusza skrzywdzono w Radiu ZET" - tłumaczył portalowi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Miecugow, szef “Szkła kontaktowego”.

Janusz Weiss pracował w Radiu ZET od 1990 roku. Kilka tygodni temu władze nagle postanowiły jednak zakończyć współpracę z 65-letnim dziennikarzem i zaproponowały mu w zamian dwuletni zakaz konkurencji – przez ten czas Weiss miałby otrzymywać wynagrodzenie od rozgłośni. Weiss tę propozycję odrzucił.

Po rozstaniu z rozgłośnią dziennikarz zdecydował, że jesienią rozpocznie współpracę z programem 1 Polskiego Radia. Będzie tam prowadził kilkunastominutową audycję podobną do ”Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie” o charakterze interwencyjnym.