Minister kultury prosi Zarząd Polskiego Radia o wyjaśnienie zmian w Trójce

28.08.2020, 16:28; Aktualizacja: 28.08.2020, 17:38
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Glińskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Minister kultury, który sprawuje nadzór właścicielski nad Polskim Radiem, w trosce o słuchalność i wyniki ekonomiczne spółki zwrócił się do jej Zarządu o wyjaśnienia ws. zmian personalnych i programowych w Trójce - poinformował PAP w piątek resort kultury.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Jacek(2020-08-29 09:58) Zgłoś naruszenie 30

    Odwołanie Redaktora Jakuba Strzyczkowskiego i pozostałe zmiany personalne w Trójce to: Ruchy słonia w składzie porcelany. Przestańcie niszczyć Trójkę. Słucham Trójki od co najmniej 30 lat. Po ostatnich zawirowaniach, kiedy wróciła Powtórka z rozrywki - pomyślałem "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło", ale to co dzieje się od tygodnia budzi mój duży niepokój. Trójka traci zupełnie swój charakter to co ją wyróżniało z otaczającego "chłamu" - to coś. Słucham głównie od godz. 6 do 10 i podczas jazdy samochodem. Rozumiem ze szukacie młodszego słuchacza, ale miejcie świadomość, że młodzi śpią dłużej i rano nie musicie tak obniżać lotów. Nie mówię o dzisiejszej - sobotniej Pani redaktor, ale o prowadzącym audycję poranną do piątku - może nie całkowita, ale jednak porażka. Gdzie Śniadanie w Trójce? Pozdrawiam i zachęcam do przemyślanych posunięć personalnych. Jeśli nie wycofacie się z tych nieprzemyślanych decyzji stracicie tych najwierniejszych.

    Odpowiedz
  • cassandra(2020-08-30 00:38) Zgłoś naruszenie 00

    Większość instytucji kultury, to pralnie państwowych pieniędzy i przechowalnie dla "swoich". W praktyce wygląda to tak, że dziennikarz czy kustosz będzie najlepszy i niezastąpiony do biologicznej śmierci, a w tym czasie młodzi i zdolni będą pomiotłami bez pracy w zawodzie. Nieustające niedobory finansowe biorą się zaś ze zlecania podmiotom zewnętrznym tego co spokojnie mogliby wykonać etatowi pracownicy. To dosyć wstrząsające zjawisko, kiedy w ciągu jednego miesiąca ulatuje z instytucji 100 czy 200 pensji na pracę możliwą do wykonania za 5. Takie są mniej więcej proporcje w muzeach, które są prawdziwymi zakładami pralniczymi. Biedni muzealnicy faktycznie zarabiają grosze, ale ci decyzyjni mają oddanych spółdzielców poza swoją instytucją. Ot "kultura"!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane