Telewizja Polsat zwróciła się do Telewizji Polskiej i stacji TVN z propozycją zorganizowania wspólnej debaty kandydatów na Prezydenta RP wraz z udostępnieniem sygnału wszystkim zainteresowanym nadawcom telewizyjnym. Debata byłaby poprowadzona przez dziennikarzy każdego z trzech nadawców.

Propozycję tę wystosował prezes Zarządu Telewizji Polsat Stanisław Janowski i przekazał ją pełniącemu obowiązki prezesa Zarządu TVP Maciejowi Łopińskiemu oraz prezesowi Zarządu TVN Piotrowi Koryckiemu.

Debata - według propozycji Polsatu - byłaby prowadzona przez dziennikarzy każdego z trzech nadawców: TVN, TVP i Telewizji Polsat.

W poniedziałek stacje TVN, TVN24 oraz portale Onet i Wirtualna Polska zaproponowały kandydatowi KO Rafałowi Trzaskowskiemu i ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi Andrzejowi Dudzie debatę przedwyborczą. Kandydat KO zadeklarował już chęć udziału w niej.

Z kolei rzecznik sztabu Andrzeja Dudy Adam Bielan poinformował, że TVP wystosowała zaproszenie do obu sztabów na debatę w poniedziałek, która miałaby się odbyć w Końskich z udziałem publiczności. Jak zapowiedział, prezydent weźmie w niej udział.

We wtorek prezydent Duda zaproponował, żeby debatę zorganizowały wspólnie trzy największe telewizje, w tym TVP.

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się 12 lipca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski. Według danych PKW ze wszystkich obwodów głosowania Andrzej Duda uzyskał w niedzielnej I turze 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,46 proc.