Studenci dziennikarstwa po raz jedenasty nominowali do nagród MediaTory dziennikarzy i ludzi mediów - wśród nich znalazła się także redakcja Dziennika Gazety Prawnej oraz dziennikarze DGP Zbigniew Parafianowicz i Magdalena Rigamonti.

Redakcja gazety Dziennik Gazeta Prawna została nominowana w kategorii NawigaTOR za przystępne objaśnienie zawiłości polskiego systemu prawnego przez publicystów. Pozostali nominowani w tej kategorii to: Maciej Jarkowiec ("Gazeta Wyborcza"), Beata Lubecka ("Gość Wydarzeń", Polsat), Robert Mazurek ("Poranna Rozmowa", RMF FM) i Piotr Skwieciński ("Sieci Prawdy").

Natomiast Magdalena Rigamonti została nominowana za wywiad z Wacławem Berczyńskim w kategorii DetonaTOR. Wśród pozostałych nominowanych w tej kategorii znaleźli się: Wojciech Bojanowski, "Śmierć w komisariacie" ("Superwizjer", TVN) za powrót do sprawy śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka; Wojciech Cieśla, Michał Krzymowski za teksty "Klimat Ziobry", "Milczenie Ziobry" ("Newsweek Polska" we współpracy z Perem Matthiessenem, Peterem Jeppesenem, "Ekstra Bladet") za ujawnienie polskiego wątku w międzynarodowej aferze dotyczącej defraudacji unijnych pieniędzy; Dawid Tokarz za publikację "Teraz k... my. Na całego!" ("Puls Biznesu") oraz Krzysztof Zasada, Paweł Pawłowski za materiał "Kulisy przetargu na autobusy dla wojska. Kompromitujący błąd szefostwa Autosanu" (RMF FM).

Reklama

Z kolei w kategorii ProwokaTOR nominowanie zostali: Zbigniew Parafianowicz za artykuł "Tupolewizm: Dwa samoloty zapakowane w jeden, czyli jak polska delegacja wracała z Londynu" ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz Marcin Kącki i Marcin Wójcik za cykl "Zły dotyk w Kościele" ("Duży Format, Gazeta Wyborcza"), Łukasz Olkowicz i Tomasz Włodarczyk za tekst "Wieża kontrolna do Nawałki - uwaga! Kadra zamieszkała w obłokach" ("Przegląd Sportowy"),Tomasz Piątek za publikację książki "Macierewicz i jego tajemnice" i Grzegorz Sroczyński za publikację "Ty bardziej praktycznie do mnie mów" ("Duży Format, Gazeta Wyborcza").

Nominacje w pozostałych kategoriach można znaleźć na stronie MediaTory.