W Polsce najczęściej buduje się domy z użytkowym poddaszem. Utrzymanie tam komfortowej temperatury przez cały rok jest niemałym wyzwaniem. Zimą staje się głównym źródłem utraty ciepła, a latem może się przegrzewać. Aby temu zapobiec, konieczna jest skuteczna izolacja. Pianka poliuretanowa to jedna z najlepszych opcji.

Im bardziej skomplikowany kształt dachu i niezależnie od jego kształtu (dwuspadowy, czterospadowy, modułowy, kopertowy), tym korzystniej pianka wypada na tle materiałów izolacyjnych. Jest bardzo dobrym izolatorem, którego właściwości nie zanikają z czasem. Jest lekka, szczelna i bez mostków termicznych. Dzięki natryskowej metodzie jej wytwarzania na miejscu budowy („in-situ”) tworzymy ciągłą warstwę izolacji cieplnej i akustycznej ścian i stropów bez mostków termicznych. Piana wnika w każdą szczelinę uszczelniając budynek przed wiatrem i jest dobrze związana z podłożem, w związku z tym nie opada i nie osuwa się.

Na rynku dostępne są bardzo zróżnicowane preparaty tego typu pod względem właściwości. Dlatego najlepszym wyborem jest zakup od renomowanego polskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem. Piana ULTRAPUR powstaje w nowoczesnym zakładzie w Gnieźnie pod nadzorem doświadczonych technologów. Przedsiębiorstwo posiada ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu działalności produkcyjnej. Współpracuje z ponad setką autoryzowanych wykonawców w Polsce i Europie. Pianką ULTRPUR zostało już zaizolowanych ponad 100 tys. domów, a ponad 40 proc. sprzedaży firmy to eksport do takich krajów, jak Szwecja, Niemcy, Irlandia, Czechy, Węgry, Rumunia, Słowacja, Litwa.

ikona lupy />
Poddasze z zaaplikowaną pianką ULTRAPUR / Materiały prasowe

ULTRAPUR to gwarancja jakości, dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie klientów. Mieszkańcy domów zaizolowanych pianą ULTRAPUR mogą być spokojni, gdyż posiada ona Atest Higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Deklarowane właściwości użytkowe pianki, takie jak reakcja na ogień, emisja lotnych związków, trwałość reakcji na ogień, stałość oporu cieplnego i wiele innych parametrów, są okresowo badane przez akredytowane instytuty badawcze na zgodność z normami europejskimi i certyfikowane znakiem CE. Oprócz tego, każda partia produkcyjna przechodzi wewnętrzne zakładowe testy, aby zapewnić stałą i wysoką jakość.

Klasa produktów ULTRAPUR, dbałość nad procesem wytwarzania, zaangażowanie w zrównoważony rozwój, zostały docenione przez różne gremia. ULTRAPUR jest wielokrotnym laureatem Diamentów Forbesa. W 2023 r. został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju za stworzenie nowoczesnego zaplecza produkcyjnego produktów poliuretanowych, a kapituła Europejskiego Forum Biznesu przyznała złoty medal programu Najwyższa Jakość Quality International dla pianki ULTRAPUR RG 03/10 do natryskowej izolacji poddaszy.

Od samego początku swojej działalności ULTRAPUR angażuje się w wiele społecznych i charytatywnych akcji. Pomaga w remontach domów rodzin wielodzietnych, zastępczych, pogorzelcom. Wspiera Dom Dziecka w Gnieźnie. Jest też zaangażowany w sponsoring sportowy. Dotuje I-ligowy klub brydża sportowego. Pomaga w organizacji zawodów judo dla dzieci i młodzieży i, co najważniejsze, jest sponsorem tytularnym klubu żużlowego Start Gniezno.

ikona lupy />
Materiały prasowe