Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

7 najczęstszych błędów osób ubezpieczających się

Chronię czy odkładam? Ubezpieczenie na życie to bardzo często produkt, który ma dwa cele: chronić w przypadku tragicznych zdarzeń życiowych (poprzez wypłatę odszkodowania) i pozwalać na odkładanie na emeryturę. Niestety brak jasnego rozdzielenia jaka część składki „pracuje” na naszą emeryturę, a jaka odpowiada za ochronę może powodować nieporozumienia i rozczarowanie. Zazwyczaj lepsza jest ochrona kosztem kwot na emeryturę lub odwrotnie, perspektywa wyższych oszczędności „na stare lata” przy mniejszej ilości zdarzeń życiowych, które obejmuje ochrona. Trzeba dobrze przemyśleć, na czym nam bardziej zależy.
Chronię czy odkładam? Ubezpieczenie na życie to bardzo często produkt, który ma dwa cele: chronić w przypadku tragicznych zdarzeń życiowych (poprzez wypłatę odszkodowania) i pozwalać na odkładanie na emeryturę. Niestety brak jasnego rozdzielenia jaka część składki „pracuje” na naszą emeryturę, a jaka odpowiada za ochronę może powodować nieporozumienia i rozczarowanie. Zazwyczaj lepsza jest ochrona kosztem kwot na emeryturę lub odwrotnie, perspektywa wyższych oszczędności „na stare lata” przy mniejszej ilości zdarzeń życiowych, które obejmuje ochrona. Trzeba dobrze przemyśleć, na czym nam bardziej zależy. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej