Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na połączenie Banku Gospodarki Żywnościowej i Rabobank Polska poprzez przeniesienie całego majątku Rabobank Polska na Bank Gospodarki Żywnościowej, podała KNF.

"Wyniki głosowania: 3 głosy za (A.Jakubiak, W.Kwaśniak, W.Koziński) i 1 głos wstrzymujący się (L.Kotecki)" - czytamy w komunikacie.

Na początku grudnia Grupa BNP Paribas i Grupa Rabobank ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej przejęcia pakietu 98,5% akcji Banku Gospodarki Żywnościowej za kwotę 4,2 mld zł.

Po podjęciu decyzji o sprzedaży Rabobank poinformował ISBnews, że chce nadal działać w Polsce jako Rabobank Polska. Holenderski inwestor zapowiedział też starania się o zgodę na zaniechanie fuzji Rabobank Polska z BGŻ.

W październiku br. zarządy BGŻ i Rabobank Polska uzgodniły i podpisały plan połączenia obu instytucji. Decyzja o połączeniu obu banków jest wynikiem zobowiązań przyjętych przez Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B.A. oraz Rabobank International Holding B.V. (akcjonariuszy Rabobank Polska) wobec KNF.