Zniżkami na zakup jednostek funduszy inwestycyjnych kuszą już Millennium i Alior. W Alior Banku zniżki sięgają 50 proc. Wkrótce zacznie Kredyt Bank.
Niektóre banki – np. Alior Bank – liczą, że dzięki obniżce opłat dystrybucyjnych przyciągną do siebie nowych, zamożnych klientów, którzy założą u nich konto, by za pośrednictwem banku inwestować w fundusze zagraniczne. Takich bowiem podmiotów dotyczy funduszowa promocja, z którą kilka dni temu ruszył Alior. Do końca roku będzie udzielał 50-proc. zniżki na kupno jednostek uczestnictwa funduszy firm inwestycyjnych BlackRock i Schroeder Investment Management. Zwykle opłata manipulacyjna za wejście do funduszy tych firm wynosi 3,5 proc.
Następna zniżka na opłacie manipulacyjnej, 25-proc., czeka na tych, którzy będą dokonywali kolejnych wpłat za pośrednictwem strony internetowej banku. Ci, którzy nie byli do tej pory klientami banku, a zechcą zakupić jednorazowo jednostki za więcej niż 10 tys. zł, 3 tys. dol. lub 2 tys. euro, otrzymają dodatkowo upominek. Alior nie zdradza, co to będzie.