statystyki

Pożyczkowa samoregulacja. W oczekiwaniu na antylichwiarskie przepisy

autor: Łukasz Wilkowicz08.05.2019, 10:30; Aktualizacja: 08.05.2019, 10:52
Propozycja KPF i FRRF mówi również o „podniesieniu limitów reglamentacyjnych dla instytucji pożyczkowych”

Propozycja KPF i FRRF mówi również o „podniesieniu limitów reglamentacyjnych dla instytucji pożyczkowych”źródło: ShutterStock

Branża nie czeka na uchwalenie przepisów antylichwiarskich, które zaproponował niedawno resort sprawiedliwości. Ma własną propozycję.

Konfederacja Przedsiębiorstw Finansowych i Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego, organizacje branży pożyczkowej, opracowały nowe zasady dobrych praktyk dla firm pożyczkowych. – Miękka regulacja ma tę przewagę nad tworzeniem twardego prawa, że choć odpowiada na wymogi etyczne, to są one bardzo praktyczne i ściśle opisane. Poprzez zobowiązanie do jej stosowania przez przedsiębiorców wchodzi ona w życie zdecydowanie szybciej niż twarde prawo – deklaruje Andrzej Roter, prezes KPF.

– Nad samoregulacją zaczęliśmy pracować jesienią ub.r. Nie było to z całą pewnością działanie w kontrze do regulatorów i w celu powstrzymania idei regulacyjnej (projektu Ministerstwa Sprawiedliwości – red.). To jest wyraz dojrzałości rynku – dodaje Agnieszka Wachnicka, szefowa FRRF.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane