statystyki

Rynek finansowy mniej tajemniczy: Wiemy, ile firm udziela pożyczek

autor: Łukasz Wilkowicz25.01.2018, 07:23; Aktualizacja: 30.01.2018, 10:27
Ucywilizowaniu rynku służyć będą wymogi, jakie są stawiane wobec nowych graczy, którzy dopiero będą wnioskować o znalezienie się w rejestrze.

Ucywilizowaniu rynku służyć będą wymogi, jakie są stawiane wobec nowych graczy, którzy dopiero będą wnioskować o znalezienie się w rejestrze.źródło: ShutterStock

Dzięki prowadzonemu przez KNF rejestrowi wiemy już, ile firm udziela pożyczek. Ale to, jak często zaciągają je Polacy i w jakiej wysokości, wciąż pozostaje sekretem branży.

Firm pożyczkowych najwięcej na Mazowszu

Firm pożyczkowych najwięcej na Mazowszu

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Prezentując w połowie minionego roku podsumowanie rynku pośrednictwa kredytowego, Główny Urząd Statystyczny opierał się na wynikach 88 „podmiotów udzielających pożyczek ze środków własnych” i 82 „podmiotów pośrednictwa kredytowego”. W rzeczywistości graczy w tych segmentach jest dużo więcej. Wskazują na to dane zaprezentowane w nowych rejestrach Komisji Nadzoru Finansowego.

Wynika z nich, że w Polsce działa przynajmniej 125 instytucji pożyczkowych, czyli takich, od których możemy pożyczyć pieniądze. Pośredników w sprzedaży kredytów hipotecznych mamy ponad ćwierć tysiąca. Tych zaś, którzy zajmują się dystrybucją kredytów konsumpcyjnych – 10 razy więcej.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor(2018-01-29 13:58) Zgłoś naruszenie 100

    ..System który tu opisze ma tak naprawdę na celu ukrócenie patologi (w liczbie mnogiej) i odwiedzenie od wielu nieszczęść w Polskich Rodzinach -rozwalenie braku nadzoru władzy pod okiem wszystkich opcji....Panie Premierze-zdradzę Wam- jak żyć?--- za darmo ,wygodnie i bez ciężkiej pracy na koszt...? to wtórnie rozwali ten cały system-ale pierwsi skorzystają......."Pozbywacie" się całego majątku a następnie bierzecie Kredyty , tak- tak kredyty w każdym banku ,instytucji ,czy kasie (ile się da tych kredytów) ,każda z „kas” daje prawie każdą ilość ,wpycha wręcz je -- bierzecie bez względu na to jaki tam jest realny, rzeczywisty procent . Nie obawiajcie się tego procentu, właściwy Minister i Rząd czuwa jak przy Amber Gold (mamy przecież dobrą ustawę anty-lichwiarską) . Następnie aby zapewnić byt na wypadek odwiedzin u Was Komornika, dla waszej rodziny spisujecie na żone i dzieci alimenty> wszak muszą Oni i Wy za coś żyć. Jak komornik chce spłaty to niech podniesie Wam pensje lub emeryturę !!. Pensje najniższą i alimenty musi Wam i Waszym najbliższym a nawet dalszym zostawić......... Dalej na wypadek aby po Waszej śmierci nikt nie ścigał Waszej rodziny za te długi udajecie sie do Notariusza...tak ,tak...... i wydziedziczacie wszystkich do ostatniego pokolenia ,nie będzie więc ustawowego domniemania objęcia spadku a swój majątek zapisujecie temu czy poprzedniemu Rzadowi który to wszystko toleruje/ .. Niech się chłopcy po waszej śmierci przekonają jakie piekło przepisami spadkowymi Polakom zgotowali . Każdy z Nich do VI zstepnego będzie musiał odrzucić płatnie "taki prezent spadkowy" , potem jego dzieci i przez kuratora dzieci-- dzieci ,potem wujowie jego ,kuzyni i dzieci kuzynów i każdy na Notariusza wybuli po 150 zł za akt i wypisy budując klasę średnią z Notariuszy i prawników. Rodzina 200 osób razy 150 zł ...taka kaaaaaaaaaaaaaaaasa. . To nie jest tak naprawdę zacheta ale , życzę powodzenia-bądź pierwszy..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane