statystyki

Rynek finansowy mniej tajemniczy: Wiemy, ile firm udziela pożyczek

autor: Łukasz Wilkowicz25.01.2018, 07:23; Aktualizacja: 30.01.2018, 10:27
Ucywilizowaniu rynku służyć będą wymogi, jakie są stawiane wobec nowych graczy, którzy dopiero będą wnioskować o znalezienie się w rejestrze.

Ucywilizowaniu rynku służyć będą wymogi, jakie są stawiane wobec nowych graczy, którzy dopiero będą wnioskować o znalezienie się w rejestrze.źródło: ShutterStock

Dzięki prowadzonemu przez KNF rejestrowi wiemy już, ile firm udziela pożyczek. Ale to, jak często zaciągają je Polacy i w jakiej wysokości, wciąż pozostaje sekretem branży.

Firm pożyczkowych najwięcej na Mazowszu

Firm pożyczkowych najwięcej na Mazowszu

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Prezentując w połowie minionego roku podsumowanie rynku pośrednictwa kredytowego, Główny Urząd Statystyczny opierał się na wynikach 88 „podmiotów udzielających pożyczek ze środków własnych” i 82 „podmiotów pośrednictwa kredytowego”. W rzeczywistości graczy w tych segmentach jest dużo więcej. Wskazują na to dane zaprezentowane w nowych rejestrach Komisji Nadzoru Finansowego.

Wynika z nich, że w Polsce działa przynajmniej 125 instytucji pożyczkowych, czyli takich, od których możemy pożyczyć pieniądze. Pośredników w sprzedaży kredytów hipotecznych mamy ponad ćwierć tysiąca. Tych zaś, którzy zajmują się dystrybucją kredytów konsumpcyjnych – 10 razy więcej.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor(2018-01-29 13:58) Zgłoś naruszenie 100

    ..System który tu opisze ma tak naprawdę na celu ukrócenie patologi (w liczbie mnogiej) i odwiedzenie od wielu nieszczęść w Polskich Rodzinach -rozwalenie braku nadzoru władzy pod okiem wszystkich opcji....Panie Premierze-zdradzę Wam- jak żyć?--- za darmo ,wygodnie i bez ciężkiej pracy na koszt...? to wtórnie rozwali ten cały system-ale pierwsi skorzystają......."Pozbywacie" się całego majątku a następnie bierzecie Kredyty , tak- tak kredyty w każdym banku ,instytucji ,czy kasie (ile się da tych kredytów) ,każda z „kas” daje prawie każdą ilość ,wpycha wręcz je -- bierzecie bez względu na to jaki tam jest realny, rzeczywisty procent . Nie obawiajcie się tego procentu, właściwy Minister i Rząd czuwa jak przy Amber Gold (mamy przecież dobrą ustawę anty-lichwiarską) . Następnie aby zapewnić byt na wypadek odwiedzin u Was Komornika, dla waszej rodziny spisujecie na żone i dzieci alimenty> wszak muszą Oni i Wy za coś żyć. Jak komornik chce spłaty to niech podniesie Wam pensje lub emeryturę !!. Pensje najniższą i alimenty musi Wam i Waszym najbliższym a nawet dalszym zostawić......... Dalej na wypadek aby po Waszej śmierci nikt nie ścigał Waszej rodziny za te długi udajecie sie do Notariusza...tak ,tak...... i wydziedziczacie wszystkich do ostatniego pokolenia ,nie będzie więc ustawowego domniemania objęcia spadku a swój majątek zapisujecie temu czy poprzedniemu Rzadowi który to wszystko toleruje/ .. Niech się chłopcy po waszej śmierci przekonają jakie piekło przepisami spadkowymi Polakom zgotowali . Każdy z Nich do VI zstepnego będzie musiał odrzucić płatnie "taki prezent spadkowy" , potem jego dzieci i przez kuratora dzieci-- dzieci ,potem wujowie jego ,kuzyni i dzieci kuzynów i każdy na Notariusza wybuli po 150 zł za akt i wypisy budując klasę średnią z Notariuszy i prawników. Rodzina 200 osób razy 150 zł ...taka kaaaaaaaaaaaaaaaasa. . To nie jest tak naprawdę zacheta ale , życzę powodzenia-bądź pierwszy..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane