statystyki

Opłaty likwidacyjne polisolokat będą mniejsze

autor: Piotr Szymaniak22.12.2016, 17:00
pieniądze

UOKiK podkreśla, że porozumienia z PIU i firmami ubezpieczeniowymi nie zamykają drogi do dochodzenia roszczeń na drodze cywilnoprawnejźródło: ShutterStock

Od 1 stycznia przyszłego roku 16 towarzystw obniży opłaty za zlikwidowanie ubezpieczeń z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). To skutek porozumień, jakie firmy zawarły z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Największym problemem dla klientów były wysokie koszty rezygnacji z polis, w pierwszych latach po podpisaniu umowy wynoszące 80 proc. czy nawet 100 proc. zgormadzonych środków. – Przez wiele miesięcy pracowaliśmy nad tym, aby przygotować wsparcie dla konsumentów, którzy posiadają polisy z elementem inwestycyjnym. Efektem tych prac są zawarte właśnie porozumienia – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK. I przypomina, że w latach 2015–2016 urząd wydał 17 decyzji zobowiązujących ubezpieczycieli do obniżki opłat, które w konsekwencji zostały zmniejszone do 25, 20, a nawet 15 proc. w pierwszym roku polisowym. – Decyzje, które wtedy wydaliśmy, dotyczyły ponad 600 tys. konsumentów. Nie objęły niestety wszystkich, ze względu na przedawnienie – dodaje Marek Niechciał.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • trykotka(2017-02-07 15:09) Zgłoś naruszenie 00

  Czy coś się w tym temacie dzieje? NIC nie ma kolejnej decyzji a więc UOKIK chyba kłamie, że firmy obniżą opłatę bo nic na rynku się w tym temacie nie dzieje! HAŃBA i populizm!

  Odpowiedz
 • Amandus(2017-01-15 12:29) Zgłoś naruszenie 02

  Problem w tym, że wciąż pewnie większość tych opłat będzie ukryta i pewnie ich zmniejszenie w głównej mierze będzie po prostu prowizoryczne :) Cóż... i co z tymi wszystkimi ludźmi, którzy już zostali oszukani? Uważam, że powinni walczyć o swoje. Wiem, że z pomocą Kancelaria LEX jest to możliwe.

  Odpowiedz
 • Mirek(2017-02-03 10:12) Zgłoś naruszenie 02

  Kancelaria Primus i Pan Marek Herok świadczy usługi z zakresu dochodzenia roszczeń o zwrot pobranych opłat likwidacyjnych z tytułu rozwiązania umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ze składką regularną, tzw. polisolokat. Kancelaria jest w stanie przeprowadzić cały proces związany z dochodzeniem ww. roszczeń od ubezpieczycieli i banków w krótkim okresie, przy minimum formalności i absolutnym wyeliminowaniu kosztów ze strony klientów. Ja dzięki kancelarii odzyskałem swoje pieniądze.

  Odpowiedz
 • Beniala(2017-03-30 06:47) Zgłoś naruszenie 02

  Temat polisolokat jest mi dobrze znany, niestety. Zostałam oszukana ale nie poddałam się i walczyłam o swoje. Bardzo pomocna okazała się Kancelaria Invictus. Dzięki nim udało mi się odzyskać stracone pieniądze. Warto zadzwonić i zapytać o więcej szczegółów. Kontakt do nich www.kancelariainvictus.pl . Jeśli też jesteście poszkodowani warto się z nimi skontaktować.

  Odpowiedz
 • MajkaK(2017-04-10 12:34) Zgłoś naruszenie 02

  Ja również zostałam nabita w butelkę. Prawie straciłam wszystkie oszczędności jakie miałam. Prawie, ponieważ dzięki pomocy Pana Michała Herok z kancelarii Primus odzyskałam swoje pieniądze. Zdecydowałam się na tę kancelarie ponieważ nie miałam już pieniędzy, a oni pobierają opłatę dopiero z odzyskanych środków, co poniekąd jest też gwarancją skuteczności. Polecam.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane