statystyki

Bez kroplówki z PFR Polskiej Grupie Górniczej może wkrótce zabraknąć na pensje

autor: Julita Żylińska21.09.2020, 07:38; Aktualizacja: 21.09.2020, 07:39
Przed tygodniem główne centrale związkowe działające na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim ogłosiły pogotowie strajkowe.

Przed tygodniem główne centrale związkowe działające na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim ogłosiły pogotowie strajkowe.źródło: ShutterStock

Związkowcy zapowiadają, że nie wrócą do rozmów z rządem bez spotkania z premierem.

Polski Fundusz Rozwoju, by udzielić wsparcia spółce w ramach Tarczy Finansowej, potrzebuje planu restrukturyzacji. Jego podwaliny miał wykuć specjalny zespół ds. programu naprawczego dla górnictwa. Powołano go po tym, jak w lipcu zarząd Polskiej Grupy Górniczej i wicepremier Jacek Sasin wycofali się z przedstawiania oprotestowanego przez związki programu zakładającego likwidację kopalni Ruda i Wujek. Zespół z udziałem przedstawicieli związków i rządu miał wypracować „akceptowalne społecznie” zmiany w PGG i całym górnictwie, które cierpi z powodu spadku popytu na węgiel. Wygląda jednak na to, że formuła zespołu właśnie się wyczerpała. Urzędnicy zapewniają, że zespół nadal pracuje, ale terminu kolejnego spotkania nie wyznaczono.

– Do poniedziałku czekamy na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Jeśli do niego nie dojdzie, rozpoczynamy akcje protestacyjne – mówi DGP Bogusław Ziętek, przewodniczący związku zawodowego Sierpień 80. Nie chce odpowiedzieć, na czym dokładnie akcja ta będzie polegać.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie