statystyki

Będą niższe opłaty za wyższą emeryturę

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki29.05.2019, 07:32; Aktualizacja: 29.05.2019, 10:29
Pierwszy, subfundusz emerytalny, będzie zarządzał całością aktywów przeniesionych z OFE do pięciu lat przed emeryturą ubezpieczonego. Wtedy zacznie stopniowo je przenosić na subfundusz przedemerytalny.

Pierwszy, subfundusz emerytalny, będzie zarządzał całością aktywów przeniesionych z OFE do pięciu lat przed emeryturą ubezpieczonego. Wtedy zacznie stopniowo je przenosić na subfundusz przedemerytalny.źródło: ShutterStock

Mniejsze opłaty za IKE po pytaniach DGP. Decyzję o ewentualnym przejściu do ZUS uczestnicy OFE będą musieli podjąć do 10 stycznia.

Resort inwestycji i rozwoju postanowił zmniejszyć maksymalną wartość opłat w IKE. Pierwotnie zakładano, że wyniosą one, identycznie jak w OFE, 0,6 proc. wartości aktywów. Teraz minister Jerzy Kwieciński informuje, że zostaną obniżone do poziomu 0,45 proc.

Zmiany w emeryturach w 2019 r.>>>>

Wczoraj projekt ustawy o transferze środków z OFE do IKE został wysłany do konsultacji. Ma wejść w życie 1 listopada. Decyzję o tym, co z ich pieniędzmi, oszczędzający będą musieli podjąć do 10 stycznia.

Jeden z flagowych pomysłów premiera, projekt ustawy o przekazaniu oszczędności z OFE na indywidualne konto emerytalne lub do ZUS, został wysłany wczoraj do konsultacji. Ma wejść w życie 1 listopada. Do 10 stycznia oszczędzający w OFE będą musieli podjąć decyzję, czy chcą, by ich aktywa trafiły na IKE czy do ZUS.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane