Decyzje w sprawie powrotu do szkół uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół zawodowych i średnich będą podejmowane po świętach, poinformował rzecznik rządu Piotr Muller. Zastrzegł jednak, że zależy to od sytuacji epidemicznej i gwarancji w tym zakresie nie ma.

"Co do zasadniczych decyzji co do potencjalnego powrotu do szkół starszych klas, to takie decyzje będą podejmowane po świętach. Jeżeli sytuacja powoli, to powoli byśmy chcielibyśmy podejmować decyzje w kierunku ich otwierania, ale to wszystko jest zależne od sytuacji epidemicznej, w związku z tym takiej gwarancji dzisiaj niestety nikt w Polsce i nikt w Europie nie może dać" - powiedział Muller podczas konferencji prasowej.

Od 18 stycznia co do zasady uczniowie klas I-III szkół podstawowych uczą się w trybie stacjonarnym (obecnie jedynie w woj. warmińsko-mazurskim uczą się zdalnie). W przyszłym tygodniu na Warmii i Mazurach, a także na Pomorzu będą uczyć się w systemie hybrydowym. Uczniowie z pozostałych roczników szkoły podstawowej, a także uczniowie szkół zawodowych i średnich uczą się w systemie zdalnym.