statystyki

McDonald’s nadal nagradza nauczycieli

autor: Patrycja Otto11.06.2019, 07:24; Aktualizacja: 11.06.2019, 07:36
McDonald's

McDonald'sźródło: ShutterStock

Ostatnie dni roku szkolnego to czas wycieczek. I dobry moment, by się przyjrzeć, jak największa sieć fast food wywiązuje się z obietnicy, że zrezygnuje z premiowania opiekunów za przyprowadzanie uczniów do restauracji.

Pod koniec maja, czyli kilka dni po ujawnieniu procederu serwowania nauczycielom darmowych posiłków, Dominik Szulowski, kierownik ds. relacji korporacyjnych w McDonald’s, zadeklarował, że w firmie nie ma przyzwolenia na takie praktyki. Mówił jednocześnie, że jeśli gdzieś przetrwały, to w restauracjach należących do franczyzobiorców, bo własne punkty są od nich wolne. Fundacja Instytut Ochrony Praw Konsumentów, która nagłośniła sprawę, postanowiła powiedzieć: sprawdzam.

– I okazuje się, że problem nadal istnieje. Co więcej, zresztą sygnalizowaliśmy to wcześniej, dotyczy nie tylko punktów franczyzowych, ale również lokali, których właścicielem jest korporacja McDonald’s – informuje Klaudia Anioł, prezes fundacji Instytut Ochrony Praw Konsumentów. A jako dowód przytacza nagrania z ostatniego weekendu. Na filmie z restauracji zlokalizowanej przy jednej z autostrad widać grupę 39 dzieci z podstawówki. Sprzedawca i menedżer McDonald’s informują opiekunów grupy, że dla dzieci w tym wieku rekomendowanym posiłkiem oferowanym przez fast food jest „2forU”, czyli cheesburger i frytki. Odradzają w związku z tym zakup zestawów „Happy Meal”. Następnie proponują darmowe „kawę i ciacho” dla każdego z nauczycieli oraz darmowy zestaw dla kierowcy autokaru. Menedżer McDonald’s osobiście zanosi gratisowy poczęstunek nauczycielom i częstuje dzieci frytkami.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • rebecca(2019-06-11 09:18) Zgłoś naruszenie 348

  " A jako dowód przytacza nagrania z ostatniego weekendu" - żenada. Pani Klaudio proszę zabrać się do pracy a nie jeździć za wycieczkami szkolnymi z kamerą. A wy drodzy nauczyciele zastanówcie się czy jeszcze chcecie organizować wycieczki - pamiętajcie, że być może cała rodzina p. Klaudii będzie jeździć za wami i kręcić filmy z Waszym udziałem.

  Odpowiedz
 • Lidia(2019-06-11 09:29) Zgłoś naruszenie 265

  naprawdę na autostradzie, gdzie jedyne lokale gdzie wycieczki się zatrzymują to właśnie MOP-y z tego typu lokalami, KFC, MC Donalds, Burger King, jeśli wycieczka jest na cały dzień to jest dla mnie jak najbardziej normalne, że zatrzymują się i jedzą. robienie ************** o nic. tonie jest zaplanowany posiłek ze się zatrzymamy w tymi w tym miejscu. ja rozumiem gdyby na mieście specjalnie poszli to można by było się oburzać. artykuł mało rzetelny.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • hahaha(2019-06-11 12:44) Zgłoś naruszenie 204

  ale problem... do kilkunastu zamówień jedno gratis dla nauczyciela.... wielkie halo, zazdrościcie?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • NN(2019-06-11 10:18) Zgłoś naruszenie 127

  Dla dzieci w tym wieku cheesburger i frytki... A potem rosną grubaski.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Polecam(2019-06-11 11:02) Zgłoś naruszenie 74

  Korpo rozmywanie odpowiedzialności - to nie my, to franczyzobiorcy (czyli ponad 80% restauracji). Tak samo jak ze strajkami - to nie na nasi pracownicy, tylko pracownicy franczyzobiorców.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane