statystyki

Kiedy do uczniów trafią zaświadczenia i świadectwa?

autor: Artur Radwan29.05.2019, 20:00
Analizując te przepisy, obawy rodziców i uczniów mogą być uzasadnione, bo termin wydania zaświadczeń wciąż nie został zmieniony i nie musi być identyczny z datą zakończenia roku szkolnego.

Analizując te przepisy, obawy rodziców i uczniów mogą być uzasadnione, bo termin wydania zaświadczeń wciąż nie został zmieniony i nie musi być identyczny z datą zakończenia roku szkolnego.źródło: ShutterStock

Centralna Komisja Egzaminacyjna zmieni harmonogram egzaminów zewnętrznych. To pokłosie skrócenia roku szkolnego przez resort edukacji.

Premier na finiszu kampanii do PE zapewnił wyborców, że rok szkolny zakończy się 19, a nie 21 czerwca. Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne dla uczniów, że akurat w tym roku święto Bożego Ciała (dzień wolny o pracy) przypada 20 czerwca. Przy obecnym rozwiązaniu prawnym uczniowie w kolejnym dniu musieliby pojawić się w szkole, aby odebrać świadectwa i inne dokumenty.

By słowa premiera nabrały mocy prawnej, resort edukacji narodowej przesłał do konsultacji projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. poz. 432 ze zm.). Jego wejście w życie przewidziane jest w kolejnym dniu po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Jurgas(2019-05-30 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Apeluję do redakcji o zajęcie się sprawą zniszczenia szkół sieci Salomon przez układ warszawskich urzędników!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane