statystyki

Kiedy do uczniów trafią zaświadczenia i świadectwa?

autor: Artur Radwan29.05.2019, 20:00
Analizując te przepisy, obawy rodziców i uczniów mogą być uzasadnione, bo termin wydania zaświadczeń wciąż nie został zmieniony i nie musi być identyczny z datą zakończenia roku szkolnego.

Analizując te przepisy, obawy rodziców i uczniów mogą być uzasadnione, bo termin wydania zaświadczeń wciąż nie został zmieniony i nie musi być identyczny z datą zakończenia roku szkolnego.źródło: ShutterStock

Centralna Komisja Egzaminacyjna zmieni harmonogram egzaminów zewnętrznych. To pokłosie skrócenia roku szkolnego przez resort edukacji.

Premier na finiszu kampanii do PE zapewnił wyborców, że rok szkolny zakończy się 19, a nie 21 czerwca. Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne dla uczniów, że akurat w tym roku święto Bożego Ciała (dzień wolny o pracy) przypada 20 czerwca. Przy obecnym rozwiązaniu prawnym uczniowie w kolejnym dniu musieliby pojawić się w szkole, aby odebrać świadectwa i inne dokumenty.

By słowa premiera nabrały mocy prawnej, resort edukacji narodowej przesłał do konsultacji projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. poz. 432 ze zm.). Jego wejście w życie przewidziane jest w kolejnym dniu po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Jurgas(2019-05-30 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    Apeluję do redakcji o zajęcie się sprawą zniszczenia szkół sieci Salomon przez układ warszawskich urzędników!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane