statystyki

Najchętniej na świecie odwiedzany przez turystów jest... Hongkong

29.01.2013, 09:44; Aktualizacja: 29.01.2013, 09:49
Widok z Victoria Peak w Hongkongu

Widok z Victoria Peak w Hongkonguźródło: ShutterStock

W corocznym badaniu najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie, wygrał... Hongkong. Azja staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym miejscem podróży. W pierwszej dziesiątce jest aż sześć miast z tego regionu.

Reklama


Reklama


Hongkong wygrał po raz drugi z rzędu. To największa i najbardziej znacząca metropolia w Azji. Bardzo często Europejczycy to miasto wykorzystują jako przejściowy stop w podróżach po Azji lub Australii.

Wielu wykorzystuje ten przystanek na zakupy. W Hongkongu można znaleźć niemal wszystko. To miasto kosmopolityczne, z rewelacyjnymi hotelami, restauracjami i oferujące prawdziwy raj dla pragnących wydać parę groszy.

Boom, jaki przeżywa Azja wiąże się również z tym, że to głównie Azjaci coraz częściej podróżują. Wolą jednak udać się do bliskich regionów, w obrębie własnego kontynentu. To tłumaczy, dlaczego takie miejsca jak obszar Yssykkoel w Kirgistanie cieszyły się znacznie większym zainteresowaniem aniżeli jeszcze rok temu.

Przypuszcza się, że w kolejnych latach ten trend będzie się utrzymywał, a wysoko w rankingu będzie wiele następnych azjatyckich celów - zwłaszcza w Indonezji i Korei Południowej.

W rankingu tuż za Hongkongiem znalazł się Singapur. Z europejskich miast najwyżej notowany jest Londyn - na trzeciej pozycji. Później są kolejne azjatyckie miejsca - Kuala Lumpur, Macau i Bangkok. Zaskakujące jest, że aż na siódmej pozycji znalazła się turecka Antalya. Tuż za nią Shenzen, Nowy Jork i Stambuł.

Reklama


Źródło:PAP Life

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama