statystyki

Podolak: Role się odwróciły

autor: Tomasz Podolak19.02.2016, 07:40; Aktualizacja: 19.02.2016, 10:01
Outsourcing jest bardzo popularnym modelem działalności.

Outsourcing jest bardzo popularnym modelem działalności.źródło: ShutterStock

Tyrający od rana do nocy, na śmieciówkach lub jednej czwartej etatu. Jedni z najtańszych w Europie. Wynajęci lub przekazani. Bez szans na podwyżkę, prędzej odejdą, niż zasłużą na awans. Pracownicy outsourcingu” – tak rozpoczęła swój artykuł „Wyoutowani” (DGP 24/2016) Joanna Pasztelańska. Ja widzę to inaczej.

Pracują od 8 do 16, z możliwością skorzystania z jednego z pokoi gier lub relaksu. Jedni z najbardziej docenianych w Europie. Partnerzy i doradcy największych firm na świecie. Z wysoką pensją i indywidualną ścieżką rozwoju. Pracownicy outsourcingu.

Komu wierzyć? Myślę, że nie chodzi tu o jedną prawdę, bo wszyscy mamy prawo do swoich opinii, tylko o oddanie sprawiedliwości ludziom pracującym w tym outsourcingu. Zarówno tym, których historie zostały opisane przez Joanną Pasztelańską, jak i tym, o których ja piszę. Czym jest ten demoniczny outsourcing? Przekazaniem części swojego biznesu komuś, kto od tej pory weźmie za niego odpowiedzialność, lub realizowanie procesów firmowych w różnych miejscach, miastach, krajach. Moje biuro księgowe jest dwa piętra pode mną i też mam outsourcing. Agencje reklamowe świadczą usługi outsourcingu reklamy dla swoich klientów. Outsourcing jest wszędzie. Korzystają z outsourcingu zarówno małe czy średnie przedsiębiorstwa, jak i światowi giganci, budujący swoje marki od kilkudziesięciu lat. Tych ostatnich dzielą lata świetlne od praktyk opisanych w artykule. Zobrazuję to przykładem. Ubezpieczamy siebie, dom, samochód, przekazując odpowiedzialność za to, co dla nas cenne, komuś, kto potrafi tym zarządzać. Moglibyśmy postawić wartę przy naszym nowym samochodzie i stworzyć listę kontaktów do mechaników w każdym województwie, ale większość z nas wykupuje pakiet ubezpieczeń. Dzięki temu nie martwimy się i robimy swoje. Zawsze istnieje jakieś ryzyko, że trafimy na nieuczciwego pośrednika, który ucieknie z naszymi pieniędzmi i nie zapłaci pensji swoim pracownikom.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane