statystyki

Kiedy urząd zatrudni pracownika bez procedury konkursowej

autor: Artur Radwan26.10.2012, 07:24; Aktualizacja: 26.10.2012, 08:40

Takiego obowiązku nie ma wobec osób, które są przyjmowane na podstawie ustawy o pracownikach urzędów państwowych lub kodeksu pracy. Bez konkursu można też pracować na umowie-zleceniu.

Reklama


Reklama


Czy można ponownie zatrudnić bez konkursu

Urzędnik służby cywilnej kilka lat temu odszedł z pracy w administracji rządowej do prywatnej firmy. Obecnie chciałby wrócić do urzędu, w którym pracował. Znalazł odpowiednie ogłoszenie i spełnia wszystkie zawarte w nim kryteria. Czy dyrektor generalny może przyjąć go bez przeprowadzania naboru?

Czy można przyjąć pracownika z innego urzędu bez naboru

Pracownik zatrudniony w gminie dowiedział się podczas spotkania roboczego w urzędzie marszałkowskim, że zwalnia się jedno ze stanowisk, które odpowiada jego kwalifikacjom. Rozmawiał z dyrektorem, któremu podlega to stanowisko. Ten zgodził się na jego niezwłoczne zatrudnienie. Czy pracownik z urzędu gminy może zostać przyjęty bez konkursu w innym samorządzie?

Czy urzędnik musi potwierdzać kwalifikacje

Dyrektor generalny urzędu wojewódzkiego zdecydował o przeprowadzeniu redukcji zatrudnienia. Zrobił to za pomocą zwolnień grupowych. Jako jedną z przyczyn zwolnienia wskazał likwidację stanowisk pracy. Po pół roku okazało się, że nowe zadania zmuszają go do utworzenia ponownie dwóch stanowisk, które zlikwidował. Czy urzędnicy, którzy zajmowali te stanowiska, muszą przystąpić do konkursu?

Czy były żołnierz może dostać się do urzędu bez konkursu

W urzędzie wojewódzkim poszukują osób na stanowisko związane z obronnością. Zgłosiło się dużo kandydatów, którzy mają odpowiednie wykształcenie. Wśród nich znalazł się były żołnierz, który od dyrektora generalnego domagał się zatrudnienia bez rozstrzygania konkursu. Czy zgłoszenie się mundurowego oznacza, że nabór się nie odbędzie?

Czy bez konkursu można pracować w urzędzie

W jednostce został zatrudniony na umowę-zlecenie prawnik, który zajmował się analizą projektów decyzji administracyjnych. W ten sposób pracował kilka miesięcy. W tym czasie ogłoszono konkurs, który zawierał wymagania odpowiadające osobie pracującej na zlecenie. Czy osoba zatrudniona na zlecenie musi przystąpić do naboru na równych zasadach z pozostałymi kandydatami?

Czy zastępca wójta musi przystąpić do konkursu

Jeden z mieszkańców gminy otrzymał informacje, że zwolniło się stanowisko zastępcy wójta. Chciałby się o nie ubiegać. Czy gmina w tym przypadku ma obowiązek ogłaszania konkursu?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Zobacz artykuł w elektronicznym wydaniu eDGP: Kiedy urząd zatrudni pracownika bez procedury konkursowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • n(2012-10-28 09:39) Odpowiedz 10

    Konkursy to fikcja i tak jest praca po znajomości nikt z ulicy pracy nie dostanie POLSKA TO JEDNO BAGNO

  • Barbara(2012-11-20 09:08) Odpowiedz 10

    KOnkursy,przetargi to jedna wielka ściema.Wszycy którzy szukają pracy to mają po znajomości nie ma innej opcji .Hossa dla szefów firm pracownik to NIEWOLNIK i jeszcze dłuższe umowy na okres próbny kto otrzyma pożyczkę jak kupić mieszkanie płacić kredyt jak żyć

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama