Efekt zakazu handlu w niedzielę? Więcej zatrudnionych, których można zmusić do pracy w dni świąteczne

autor: Łukasz Guza11.01.2018, 07:24; Aktualizacja: 19.01.2018, 15:06
Wszystko wskazuje, że nowe regulacje dotyczące sprzedaży w niedziele i święta wejdą w życie już za niecałe dwa miesiące.

Wszystko wskazuje, że nowe regulacje dotyczące sprzedaży w niedziele i święta wejdą w życie już za niecałe dwa miesiące.źródło: ShutterStock

Przybędzie zatrudnionych, których można zmusić do pracy w dni świąteczne. To paradoksalny skutek wejścia w życie przepisów ograniczających sprzedaż w niedziele.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Kiki(2018-04-30 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Czy 1 i 3 maja osoba zatrudniona na umowie zlecenie moze handlowac?

    Odpowiedz
  • kioskarz (2018-04-13 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    u nasz wszystkie monopole stały się kioskami i śmiga jak śmigało i pracownicy musza przychodzić

    Odpowiedz
  • Iza(2018-03-26 15:03) Zgłoś naruszenie 01

    A mnie pozbawiono pracy w niedzielę bo tylko pracowałam soboty i niedziele żeby rodziców odciążyć od płacenia za mnie za wynajem pokoju studiuję w oddalonym mieście i każda złotówka się liczy moi rodzice nie są zamożni a mam młodsze rodzeństwo szkoda jak będę musiała przerwać studia zostało jeszcze 1,5 roku

    Odpowiedz
  • mloda(2018-03-05 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    Czy pracownik musi i w niedziele 11 marca isc do pracy

    Odpowiedz
  • polka(2018-01-30 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    Mowilo sie głośno o zakazie handlu w niedziele, wydaje mi się, ze zrobiono ten szum, żeby zagłuszyć zamiar wprowadzenia zmian faktycznie istonych dla ludzi.Kto wpadł na pomysł zniesienia 13 dni swiatecznych obowiązkowo wolnych dla wszystkich.To skoro ja pracuje w tym zawodzie a niestety pracuje OBOWIĄZKOWO 6 dni w tygodniu, to takie prawo da możliwość pracodawcy wydymac mnie jeszcze z swiat.Przecież to jest chore.

    Odpowiedz
  • nie dajcie...(2018-01-12 22:24) Zgłoś naruszenie 35

    A może ktoś zna takie "miasteczko" jak Wiedeń? Tam w weekend wszystko jest pozamykane i nikt z tego nie robi problemu. Tam ludzie zrozumieli, że trzeba też kiedyś pożyć inaczej niż pracować. Nie dajcie się zwariować!!!

    Odpowiedz
  • młodzi(2018-01-12 20:50) Zgłoś naruszenie 23

    Należy ustawowo znieść oddawanie wolnego dnia za święto przypadające w sobotę,albo dopracować to prawnie. Obecnie pracujący w akordzie dostają wolny dzień ale nikt im za niego nie płaci.To jest tak jakby brali obowiązkowy urlop bezpłatny.młodzi

    Odpowiedz
  • Melan(2018-01-12 10:31) Zgłoś naruszenie 95

    Przecież nie chodzi tu o żadne zatrudnianie, czy sprawy związkowe, tylko o to, aby wreszcie masowo "dzień święty święcić" i zbliżyć się do modelu państwa wyznaniowego; a to przecież może mieć i dobre strony - biorąc pod uwagę perspektywę Sądu Ostatecznego dla nadmiernie służalczych polityków.

    Odpowiedz
  • Taka Polska i Rządy(2018-01-11 16:56) Zgłoś naruszenie 45

    Pracuje od 40 lat w tym w soboty i swieta ,obligatoryjnie w nadgodzinach i co:13 przykładów w Ustawie o Emeryturach Pomostowych złamania Konstytucji RP,. w art 12 wprowadzono niby uczciwą zasadę, że ma się liczyć tylko rzeczywisty czas pracy więc wszelka absencja w tym chorobowa jest odliczana nawet ta która była związana z tymi warunkami (co na to -obowiązek naprawienia szkody ) ,ale to jeszcze nic, ... .zapomnieli dodać na zasadzie równości stron wobec prawa, że ponad- ustawowy czas pracy który za komuny i postkomuny był w PRL u nagminny i nie tylko, powinien być na odmianę doliczany?..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jarek(2018-01-11 12:41) Zgłoś naruszenie 271

    No to co to za zakaz, który niczego nie zakazuje, a jeszcze otwiera szereg możliwości pracy w dni świąteczne i niedziele???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2018-01-11 10:27) Zgłoś naruszenie 476

    Głupota. Zawracanie kijkiem Wisły. Tej ustawy nie chcą nawet ci, którzy deklaratywnie "troszczą się" o kasjerki. Węgry wycofały się z takiego prawa po kilku miesiącach zbędnego męczenia się.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ted(2018-01-11 10:13) Zgłoś naruszenie 358

    Te zakazy pracy w w niedziele to wyraz głupoty decydentów!

    Odpowiedz