statystyki

42 sprawiedliwych będzie uszami i oczami Błaszczaka

autor: Tomasz Żółciak13.03.2017, 07:30; Aktualizacja: 13.03.2017, 08:29
Komendant główny policji Jarosław Szymczyk i szef MSWiA Mariusz Błaszczak

Komendant główny policji Jarosław Szymczyk i szef MSWiA Mariusz Błaszczakźródło: Newspix
autor zdjęcia: JAKUB GRUCA

Szef MSWiA powoła własną służbę kontrolną do tropienia uchybień i lustracji kandydatów na stanowiska.

Zwolennicy przekonują, że budowa struktury pomoże w lepszym zarządzaniu agencjami, które kontroluje minister. Przeciwnicy przekonują, że dojdzie do prób nacisków ze strony PiS na mundurowych.

Biuro Nadzoru Wewnętrznego (BNW) – tak ma się nazywać komórka organizacyjna, którą zamierza powołać Mariusz Błaszczak. Dotyczący jej projekt ustawy został wpisany do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.

W skład BNW wchodzić będzie 42 funkcjonariuszy (w ramach oddelegowania – funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu oraz Państwowej Straży Pożarnej) oraz 8 pracowników cywilnych. Wszyscy będą bezpośrednio podlegli Mariuszowi Błaszczakowi. – Projektowane rozwiązanie ma na celu urealnienie demokratycznego standardu cywilnego nadzoru nad umundurowanymi służbami porządku publicznego – uzasadniają przedstawiciele resortu.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • kto tu rządzi(2017-03-13 09:51) Zgłoś naruszenie 93

    Armia swoich urzędników PiS rośnie. Coś w rodzaju NKWD i Gestapo w jednym. Idzie w ślady Antoniego. Ten też ma swoich NKWD i Gestapo w jednym. I tak prawo ruchu drogowego nie dotyczy VIP-a Macierewicza.

    Odpowiedz
  • Polka(2017-03-13 13:11) Zgłoś naruszenie 41

    Teraz sami sprawiedliwi a w przyszłości może ich spotkać to samo co byłych pracowników MSW z PRL. PIS pokazał, że jest to możliwe. Władza nie jest dana raz na zawsze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane