statystyki

Pokemony mogą wynosić poufne dane z firm

04.08.2016, 09:04; Aktualizacja: 04.08.2016, 09:11
Pokemon GO

Pokemon GOźródło: ShutterStock

Zabawa z Pokemon Go odbywa się też w pracy, a to może się okazać niebezpieczne dla tajemnicy przedsiębiorstwa. Rodzi bowiem ryzyko wycieku ważnych informacji.

Niedawno na fanpage’u portalu internetowego Niebezpiecznik uczulano, by nie łapać pokemonów w biurze, bo przy okazji ktoś „złapie” hasła z żółtych karteczek. Takie dane często trafiają na pracownicze biurka lub monitory, co samo w sobie rodzi ryzyko nieuprawnionego dostępu do nich osób postronnych. Na stanowiskach pracy mogą też znajdować się dokumenty firmowe, zawierające np. tajemnice przedsiębiorstwa. Dane te mogą wypłynąć z firmy również pośrednio – za pomocą programu na smartfon czy tablet. Mając na uwadze skalę korzystania z aplikacji Pokemon Go, w tym również w pracy, w ostatnim czasie mogło więc dojść do znacznego wycieku poufnych informacji z firm.

Niepozorna aplikacja

Wraz z dynamicznie postępującym rozwojem technologicznym aplikacje mobilne korzystające z trybu rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augmented Reality, AR) coraz bardziej zyskują na popularności. Gra Pokemon Go jest przykładem tego nowego trendu. W ciągu zaledwie kilkunastu dni od jej ukazania się na rynku zyskała status kultowej i spowodowała znaczny wzrost cen akcji firm zaangażowanych w jej stworzenie.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane