Franczyza

25 lutego 2016 r.

Podatek handlowy: Nie będzie opodatkowania w soboty

Kowalczyk o podatku handlowym: Odchodzimy od opodatkowania sobót, niedziele do negocjacji25 lutego 2016 r.

"Odchodzimy od opodatkowania sobót. Niedzielę zostawiamy sobie do negocjacji" - powiedział Kowalczyk. We wtorek na komisji w Sejmie wiceminister finansów Leszek Skiba informował, że dochód z podatku od sprzedaży w 2016 r. w wysokości 2,0 mld zł nie jest celem "na siłę". W budżecie na ten rok zapisano dochód z podatku na poziomie 2 mld zł. W ocenie skutków regulacji projektu z 2 lutego zapisano dochód budżetu na ten rok na poziomie 1,5 mld zł.

16 lutego 2016 r.

Przede wszystkim kara umowna nie może się odnosić do świadczeń o charakterze pieniężnym.

Kara umowna powinna być precyzyjnie określona16 lutego 2016 r.

Opracowuję umowę franczyzową z pierwszym franczyzobiorcą. Chcę zobowiązać go m.in. do reklamowania naszych usług oraz składania comiesięcznych raportów z działalności. Nie jestem pewien tego, czy wywiąże się ze wszystkich swoich obowiązków, dlatego chciałbym się zabezpieczyć, wprowadzając zapisy o karach umownych. Czy wystarczające będzie zawarcie w umowie klauzuli „za każde nienależyte wykonanie postanowień umowy przysługuje kara umowna w wysokości 2 tys. zł”? Jak wysoka może być taka kara?

26 stycznia 2016 r.

Spodziewane dochody budżetu państwa z tytułu nowej daniny to około 2 mld zł w perspektywie 2016 roku.

MF: Podatek handlowy będzie płacony przez franczyzodawców26 stycznia 2016 r.

"W przypadku sieci handlowych podatek będzie obliczany, pobierany i wpłacany przez franczyzodawców. W przypadku, gdy w skład sieci handlowej wchodzi kilku franczyzodawców, podatek będzie obliczany, pobierany i wpłacany przez właściciela marki handlowej, a w przypadku współuprawnionych do marki – przez wszystkich współuprawnionych proporcjonalnie do posiadanego udziału w marce handlowej" - poinformowało PAP biuro prasowe resortu.

7 grudnia 2015 r.

Umowę ajencji należy odróżnić od umowy agencji – mimo podobnie brzmiącej nazwy są to bowiem dwie różne formy umowy.

Umowa ajencyjna podobna do franczyzy7 grudnia 2015 r.

Ciągle widzę ogłoszenia o pracy dla ajenta. Proponują ją różne firmy, zazwyczaj placówki handlowe. Nigdzie jednak nie zauważyłem przepisów, które regulują tego typu zatrudnienie, a chciałbym np. prowadzić kiosk z prasą. Czym jest umowa ajencyjna, czy ma coś w wspólnego z umową agencyjną – pyta pan Witold.

14 lipca 2015 r.

Największe obawy pozostałych wspólników budzą natomiast kwestie zabezpieczenia przed ewentualnymi nieuczciwymi praktykami ze strony przyszłych współpracowników

Franczyzobiorca czy agent? Z kim korzystniej rozwijać sieć14 lipca 2015 r.

OPIS SYTUACJI: Nowak i Wspólnicy spółka jawna zajmuje się doradztwem gospodarczym dla przedsiębiorców. Założyli ją w 2005 r. Adam Nowak i Jan Kowalski. Obecnie spółka skupia 7 wspólników oraz myśli o rozszerzeniu działalności na cały kraj. Firma zdobyła dużą renomę na lokalnym rynku. Wypracowała sprawdzony model organizacyjny oraz rozpoznawalną na rynku wizualizację biur. Jej logo jest zastrzeżonym znakiem towarowym.

9 kwietnia 2015 r.

Franczyza w Polsce

Rusza spór o franczyzę9 kwietnia 2015 r.

Jakie są obowiązki franczyzodawcy branży gastronomicznej i czy spółka Sfinks Polska je wykonywała? Ustali to Sąd Okręgowy w Poznaniu.

24 lutego 2015 r.

Nowych sieci przybywa coraz wolniej

Koniec franczyzowego zawrotu głowy24 lutego 2015 r.

Rynek jest bliski nasycenia, ale wciąż można na nim znaleźć oryginalne pomysły na prowadzenie biznesu pod znanym logo. Nie każdy jednak daje gwarancję szybkiego i pewnego zysku

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama