Warchoł: Chwilówki nie znikną z rynku [WYWIAD]

22.12.2016, 08:30; Aktualizacja: 22.12.2016, 08:37
Marcin Warchoł / fot. Wojtek Górski

Marcin Warchoł / fot. Wojtek Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

- Warto rozważyć na przykład wariant przyjęcia limitu kosztów pozaodsetkowych, który byłby uzależniony i od czasu kredytowania, i od kwoty - mówi w wywiadzie dla DGP doktor Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Agata(2016-12-22 21:40) Zgłoś naruszenie 70

    Jak oferty znikną z rynku to skąd Andrzej będzie miał na Sylwestra?

    Odpowiedz
  • mmm(2016-12-22 13:11) Zgłoś naruszenie 61

    Chcą coś zrobić, ale sami nie wiedzą co, jak to wyjdzie, i co z tego będzie. To się nazywa pełen profesjonalizm i doświadczenie.

    Odpowiedz
  • wiemcomowie(2016-12-22 21:43) Zgłoś naruszenie 51

    "Jesteśmy za tym, by ojciec mógł pożyczyć pieniądze synowi, a sąsiad – sąsiadowi." - przecież to jest populistyczne robienie ludziom wody z mózgu. Skończy się tak że gangster będzie pożyczał człowiekowi w potrzebie i szara strefa będzie rosła w najlepsze.

    Odpowiedz
  • zenon(2016-12-28 16:57) Zgłoś naruszenie 50

    To jest jakiś absurd. "Jesteśmy za tym, by ojciec mógł pożyczyć pieniądze synowi, a sąsiad – sąsiadowi." - przecież w takich relacjach ludzie pożyczają zwykle "na słowo". Inną kwestią jest czy to dobrze, czy źle, ale jestem pewien, że większość ojców nie będzie podpisywać z synem umowy pożyczki. Z sąsiadem też nie. Za to jak odbije się to na rynku pożyczek społecznościowych - nie wiem, ale nie podoba mi się to. Skoro są dwie strony i każda z nich wyraża zgodę na dany układ (zarówno inwestor jak i pożyczkobiorca) to dlaczego państwo wjeżdża im w paradę? Oprocentowanie rzędu 10% nie będzie już na tyle atrakcyjne, a skąd wezmą się inwestorzy wtedy? Oprocentowanie na odpowiednim poziomie ich przyciągało. Mam nadzieję, że social lending w Polsce przez to nie upadnie. Wszystko robią, żeby chronić banki. Póki co - polecam CapitalClub. Jedyna platforma pożyczek społecznościowych, na której można cokolwiek sensownego zarobić.

    Odpowiedz
  • Ryszard(2016-12-23 07:42) Zgłoś naruszenie 31

    A może z rynku powinni zniknąć biedni Polacy? tego chcecie?

    Odpowiedz
  • Dm(2017-01-06 23:16) Zgłoś naruszenie 10

    Szkodowosc 25%, koszt kapitału 10%, koszy pracy i najmu, sprzętu - to grubo przekroczy 40%. On umie dodawać?

    Odpowiedz
  • Biedny (2017-01-08 23:59) Zgłoś naruszenie 00

    I co ja teraz zrobię? To moja sprawa gdzie i za ile pozyczam? To tak samo jak prostututki za ile sprzedaje się za godzinę? Czy na to tez będzie wzór? Niedługo to pójdziemy do kościoła i będzie wzór ile masz dać na tacę

    Odpowiedz