statystyki

Wizyty u pediatry bez limitów

autor: Agata Szczepańska24.02.2020, 08:22; Aktualizacja: 24.02.2020, 08:22
Uzupełnienia listy świadczeń odrębnie finansowanych o te udzielane w poradniach pediatrycznych chce Naczelna Rada Lekarska.

Uzupełnienia listy świadczeń odrębnie finansowanych o te udzielane w poradniach pediatrycznych chce Naczelna Rada Lekarska.źródło: ShutterStock

Uzupełnienia listy świadczeń odrębnie finansowanych o te udzielane w poradniach pediatrycznych chce Naczelna Rada Lekarska.

Sugestia taka pojawiła się w opinii samorządu lekarskiego do projektu nowelizacji rozporządzenia z 19 czerwca 2017 r. w sprawie określenia wykazu świadczeń opieki zdrowotnej wymagających ustalenia odrębnego sposobu finansowania (Dz.U. poz. 1225 ze zm.).

Zaproponowana w nim zmiana polega na dodaniu do wykazu świadczeń finansowanych poza ryczałtem tych udzielanych w poradniach specjalistycznych: endokrynologicznej, kardiologicznej, neurologicznej i ortopedycznej. Ma to związek ze zniesieniem limitów w tych poradniach. W przypadku przychodni przyszpitalnych, działających w ramach systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (czyli tzw. sieci szpitali), aby dostosować finansowanie do faktycznie wykonywanej liczby porad niezbędne jest wyłączenie tych świadczeń z ryczałtu.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane