statystyki

Krajowy Pilotaż Onkologiczny. Chorzy na raka nie narzekają na kolejki

autor: Klara Klinger15.01.2020, 09:05; Aktualizacja: 15.01.2020, 09:06
DGP dotarł do raportu podsumowującego wyniki pilotażu nowej organizacji leczenia raka w Polsce.

DGP dotarł do raportu podsumowującego wyniki pilotażu nowej organizacji leczenia raka w Polsce.źródło: ShutterStock

Nie potrafią rozmawiać, ale leczą sprawnie – oceniają pacjenci pytani o poziom zadowolenia z terapii w ramach Krajowej Sieci Onkologicznej.

DGP dotarł do raportu podsumowującego wyniki pilotażu nowej organizacji leczenia raka w Polsce. Krajową Sieć Onkologiczną wprowadzono w zeszłym roku, początkowo w dwóch województwach (z czasem dołączyły kolejne dwa). Docelowo system miałby być wprowadzony w całym kraju. Nowością było wprowadzenie badania satysfakcji pacjentów.

I choć nowy system budzi zastrzeżenia, ośrodki narzekają na centralizację oraz na wzrost biurokracji – wszyscy podkreślają efekt psychologiczny zmiany. Szpitale zostały zmuszone do lepszej pracy. Nowy system miał przede wszystkim pokazać, gdzie i co szwankuje, żeby poprawić jakość leczenia. Dyrektorzy placówek, które brały udział w sieci, mają obowiązek pokazać, jak przebiega ścieżka leczenia pacjenta i czy dzieje się to w prawidłowy sposób. Ośrodki włączone do pilotażu czuły presję, a w związku z tym dokładały większej staranności przy diagnozowaniu i leczeniu pacjenta.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • emeryT(2020-01-15 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak już terapia onkologiczna ruszy to zazwyczaj działa ok. Problemem jest często w POZ, bo np. lekarz w przychodni z niedouczenia, lub oszczędności nie skierował pacjenta nawet na proste badanie rentgenograficzne pacjenta z powtarzającymi się infekcjami układu oddechowego tylko 5 razy w roku (przez 2 lata) przepisywał antybiotyki i wyhodował potężnego nieoperacyjnego guza na płucach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane