statystyki

Aptekarze chcą znać numer telefonu do pacjenta

autor: Jakub Styczyński11.04.2017, 08:39; Aktualizacja: 11.04.2017, 08:47
apteka

Chodzi o ustawowo zapisaną możliwość wpisywania numeru telefonu pacjenta na druku recepty.źródło: ShutterStock

Postulują, by lekarz miał możliwość lub obowiązek wpisywania go na recepcie w specjalnej rubryce. Po to, by farmaceuta mógł łatwiej dotrzeć do osoby, której wydano lek niewłaściwy lub taki, który został wycofany z rynku.

Chodzi o ustawowo zapisaną możliwość wpisywania numeru telefonu pacjenta na druku recepty. Jedni proponują, by była to możliwość fakultatywna (o wpisie miałby decydować sam pacjent). Inni uważają, że powinien być to obligatoryjny obowiązek (chyba że pacjent nie ma telefonu).

Po co aptekarzowi wiedza o numerze telefonu pacjenta? Gdyby się okazało, że dany lek został błędnie wydany lub wycofany z rynku, aby farmaceuta mógł szybko dotrzeć do osób, do których produkt trafił.

Inicjatywa oddolna

Dodanie do formularza recepty rubryki dającej możliwość wpisania telefonu pacjenta postulowała posłanka PO Ewa Kołodziej w interpelacji (nr 10768) skierowanej do resortu zdrowia. Zaproponowała, by taki przepis zawrzeć w noweli prawa farmaceutycznego, nad którą obecnie trwają prace.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane