Portal hotel.info przeprowadził badanie na temat czystości w pokojach hotelowych. Pięć milionów klientów z całego świata stwierdziło, że najczystsze pokoje w hotelach oferują Tokio i Warszawa.

Kurz, brudna łazienka, poplamiony dywan – taki widok w pokoju może skutecznie zepsuć dobrą opinię hotelu w oczach turysty. Jednak jak pokazuje najnowsze badanie na temat czystości w pokojach, takie sytuacje należą do rzadkości. Właściciele sieci hotelowych na całym świecie przykładają duża wagę do czystości i higieny.

Stawkę najczystszych otwierają hotele w Tokio, Warszawie i Zagrzebiu. Przebadani przez hotel.info klienci uznali, że to właśnie w tych miastach dbałość o porządek jest szczególnie wysoka. Na możliwe 10 punktów, Tokio zdobyło 8,91, Warszawa 8,78, natomiast Zagrzeb 8,57.

Amsterdam i Paryż są z kolei miastami, które powinny przykładać większą staranność do dbania o porządek i czystość w pokojach hotelowych. Opinie klientów na temat czystości pozwoliło tym miastom zdobyć notę 7,61 i 7,54.
Powody do radości mają nie tylko hotelarze w Warszawie, ale także w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu oraz Łodzi. Wszystkim tym miastom udało się zdobyć ponad 8 punków na 10 możliwych.

Dobre wyniki poszczególnych polskich miast pozwoliły zająć Polsce wysokie miejsce w światowym rankingu. Polska z oceną 8,49 punktu okazała się jednym z najporządniejszych państw, wyprzedzając hotelarzy ze Szwajcarii (8,47), Austrii (8,42) i Niemiec (8,30).