Hotele w stolicy Wielkiej Brytanii są największą zmorą turystów - wynika z opinii internautów. Podczas gdy londyńskie hotele należą do jednych z najgorszych na świecie, Gdańsk znalazł się w pierwszej dziesiątce miast z najlepszą bazą noclegową.

Badanie opinii turystów opublikowanych na ponad 140 portalach z internetowymi rezerwacjami hotelowymi wykazało, że spośród 100 analizowanych miast świata, to w Londynie najtrudniej o dobry hotel. Stolica Wielkiej Brytanii otrzymała najgorszą średnią ocenę bazy noclegowej - ceny są tu najmniej adekwatne do oferowanych warunków. Dodatkowo ceny podwyższone na czas Letnich Igrzysk Olimpijskich nie wróciły do poprzedniego pułapu po ich zakończeniu. Odstrasza to nie tylko turystów z zagranicy, ale także z kraju.

Londyn znalazł się zatem na ostatnim, niechlubnych setnym miejscu rankingu. Nienajlepsze opinie mają także hotele w Rio de Janeiro (99 miejsce), Kopenhadze(98), Paryżu(97) i Amsterdamie(96). W pierwszej dziesiątce miast, w których ciężko o komfortowy nocleg w przystępnej cenie znalazła się również stolica Belgii, Panama City, Frankfurt, Kijów i Los Angeles.

Reklama

Najlepiej ocenianym miastem pod względem hoteli jest natomiast Drezno. Ponad 83 procent odwiedzających niemieckie miasto turystów było zadowolonych z zastałych na miejscu warunków. Niemniej zadowoleni powracają turyści z Hanoi, Portland, Tokio, Chicago i Budapesztu.

Powody do dumy ma także Polska, bo aż dwa turystyczne miasta zajęły wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce rankingu. Zdaniem odwiedzających nasz kraj turystów, Gdańsk jest nie tylko jednym z najbardziej gościnnych miast, ale i najlepiej przygotowanych pod względem bazy noclegowej. Nadbałtycka stolica Polski wspięła się na szóste miejsce, bo ceny w około 500 hotelach zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Są przy tym eleganckie, zadbane, schludne i przystosowane do potrzeb obcokrajowców. Kraków, notabene najczęściej odwiedzane przez Brytyjczyków polskie miasto, znalazł się na miejscu ósmym.

Ranking został opracowany na podstawie opinii umieszczanych na takich portalach jak: Booking.com, Expedia.com i Hotels.com.