Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

5 spacerów śladami bohaterów polskich filmów

"Vinci", Kraków Komedia Juliusza Machulskiego „Vinci” to jeden z tych filmów, które widział prawie każdy Polak. Krakowskie Stare Miasto w pełnej krasie obserwować w nim można w scenach na balkonie mieszkania „Szerszenia”, granego przez Borysa Szyca. Co ciekawe, filmowy taras jest w rzeczywistości częścią restauracji znajdującej się na szóstym piętrze kamienicy przy ul. Św. Tomasza 43. Spacerując śladami bohaterów warto również zajrzeć do Muzeum Czartoryskich, skąd w filmie wykradziona została słynna „Dama z łasiczką” Leonarda da Vinci oraz na Zamek na Wawelu, gdzie jest obecnie udostępniana zwiedzającym. Podczas spaceru nad Wisłą warto zatrzymać się również na Bulwarze Czerwieńskim przy którym znajdują się wielokrotnie pojawiające się w filmie stoły szachowe.
"Vinci", Kraków Komedia Juliusza Machulskiego „Vinci” to jeden z tych filmów, które widział prawie każdy Polak. Krakowskie Stare Miasto w pełnej krasie obserwować w nim można w scenach na balkonie mieszkania „Szerszenia”, granego przez Borysa Szyca. Co ciekawe, filmowy taras jest w rzeczywistości częścią restauracji znajdującej się na szóstym piętrze kamienicy przy ul. Św. Tomasza 43. Spacerując śladami bohaterów warto również zajrzeć do Muzeum Czartoryskich, skąd w filmie wykradziona została słynna „Dama z łasiczką” Leonarda da Vinci oraz na Zamek na Wawelu, gdzie jest obecnie udostępniana zwiedzającym. Podczas spaceru nad Wisłą warto zatrzymać się również na Bulwarze Czerwieńskim przy którym znajdują się wielokrotnie pojawiające się w filmie stoły szachowe. / Inne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    image for background

    Przejdź do strony głównej