Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dokąd wyjechać w Polsce jesienią? 10 inspiracji

Beskid Niski Cisza, spokój, kontakt z naturą i pyszne lokalne jedzenie. Odwiedzając pustelnię Świętego Jana z Dukli i pijąc wodę z tutejszego źródełka zapewnisz sobie (podobno) zdrowie i pomyślność na długie lata. Z kolei w poszukiwaniu przyjemności dla podniebienia możesz odwiedzić na przykład regionalną piekarnię w Jaśliskach. Według ludowych opowieści ta nazwa pochodzi z czasów Kazimierza Wielkiego, którego wysłannik przyjechał, by nadać miejscowości prawa lokacyjne. Był środek zimy, więc zsiadając z konia przewrócił się. Miejscowi skwitowali wypadek, że jest ślisko, a mężczyzna potwierdził w języku niemieckim: „ja, ślisko”. I tak już zostało. Te strony (Wołowiec) upodobał sobie i wybrał na miejsce do życia pisarz Andrzej Stasiuk. Do plecaka zapakuj więc też jego książkę „Jadąc do Babadag”.
Beskid Niski Cisza, spokój, kontakt z naturą i pyszne lokalne jedzenie. Odwiedzając pustelnię Świętego Jana z Dukli i pijąc wodę z tutejszego źródełka zapewnisz sobie (podobno) zdrowie i pomyślność na długie lata. Z kolei w poszukiwaniu przyjemności dla podniebienia możesz odwiedzić na przykład regionalną piekarnię w Jaśliskach. Według ludowych opowieści ta nazwa pochodzi z czasów Kazimierza Wielkiego, którego wysłannik przyjechał, by nadać miejscowości prawa lokacyjne. Był środek zimy, więc zsiadając z konia przewrócił się. Miejscowi skwitowali wypadek, że jest ślisko, a mężczyzna potwierdził w języku niemieckim: „ja, ślisko”. I tak już zostało. Te strony (Wołowiec) upodobał sobie i wybrał na miejsce do życia pisarz Andrzej Stasiuk. Do plecaka zapakuj więc też jego książkę „Jadąc do Babadag”. / ShutterStock
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(9)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • ceper
  2017-08-26 19:47:24
  Jesienią zdecydowanie w góry! Te duże, albo małe, ale w góry! Polecam, bo sam jak zawsze o tej porze roku jadę za tydzień w polskie góry!
  1
 • sedna
  2017-08-28 10:51:56
  Do Białowieży ? Posłuchać dźwięków pił i walących się drzew?
  20
  pokażodpowiedzi (2)
 • Ola
  2017-09-07 08:50:14
  Polecam Polesie
  0
 • sedna
  2017-08-28 10:49:49
  Bory Tucholskie już przestały być borami!
  2
 • inka,były belfer
  2017-09-02 01:31:32
  Bory Tucholskie znikneły.
  3
 • Nowik
  2019-10-07 12:06:40
  Ja wybrałem Zajazd Jurajski - super miejsce w Podlesicach, gdzie można odpocząć.
  0
 • Rafał Gąsik
  2018-09-30 09:34:16
  Od 5 lat jeżdżę po Polsce i z roku na rok nawet miejsca gdzie już byłem potrafią mnie na nowo zachwycić. Z polecenia znajomego turysty od roku gdziekolwiek jestem jako bazę noclegową wybieram ofertę apartamentów Sun&Snow. Świetne miejsca, atrakcyjne ceny, czysto i przytulnie. Dla każdego coś innego. Warto sprawdzić
  3
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej