Informowaliśmy, że od dnia dzisiejszego węgierski Wizz Air zamierza zrezygnować z naliczania dodatkowej opłaty rezerwacyjnej. Tak się rzeczywiście stało. Zamiast niej linia wprowadziła nową opłatę – manipulacyjną.

Dotychczasowa opłata rezerwacyjna była naliczana do każdego biletu kupowanego na stronie internetowej. W zależności od rodzaju płatności za bilet, linia kasowała od 18 do 36 złotych za jednego pasażera i za lot w jedną stronę. Z tej opłaty zwolnieni byli posiadacze konta WIZZ.

Od dzisiaj Wizz Air zdecydował o likwidacji tej opłaty. Internauci na licznych forach internetowych zastanawiali się, czy w związku z tym linia nie wprowadzi podwyżek cen biletów.

I właśnie dokładnie tak się stało. Po likwidacji opłaty rezerwacyjnej, Wizz Air wprowadził nową opłatę - manipulacyjną, która wynosi 30 złotych za lot w jedną stronę dla jednego pasażera.

Oznacza to, że od tego momentu wszyscy klienci linii Wizz Air będą zmuszeni zapłacić dodatkowo 60 złotych za lot w dwie strony (opłata manipulacyjna jest zawarta w cenie biletu), a pasażer widzi finalną cenę, którą musi zapłacić za bilet.