W zeszłym tygodniu informowaliśmy o śmiałych planach Ryanaira dotyczących polskiego rynku. Teraz dochodzą informacje o kolejnych, nowych połączeniach, które linia uruchomi w 2013 roku.

Jedną z nowości, która od sezonu letniego 2013 zagości w siatce Ryanaira będą rejsu z lotniska w Modlinie na grecką Kretę. Samoloty Ryanair będą latały na tej trasie 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Ceny biletów za lot w jedną stronę mają się zaczynać od 189 złotych, a pierwszy samolot na trasie Modlin - Chania wystartuje w kwietniu 2013 roku. Warto pamiętać, że w zeszłym tygodniu Ryanair poinformował o otwarciu pięciu nowych tras z lotniska w Modlinie do: Bari, Marsylii, Pizy, Trapani (Sycylia) oraz na Majorkę.

Kolejną nowością będzie uruchomienie połączenia z Rzeszowa do Trapani na Sycylii, które będzie drugim połączeniem z Podkarpacia w rejon basenu Morza Śródziemnego (Ryanair oferuje już loty z Rzeszowa do Girony w Hiszpanii).

Loty na Kretę pojawią się również w rozkładzie letnim na lotnisku w Katowicach. Oprócz tego śląskie lotnisko wzbogaci się o kolejne dwa połączenia do Barcelony (Girona) oraz Alicante.

Dzięki ekspansji Ryanair na polskim rynku i ogłaszaniu nowych kierunków, Polacy zyskają możliwość podróży do najpopularniejszych wakacyjnych miejsc w Europie, takich jak Hiszpania, Włochy oraz Grecja. Pozostaje tylko cierpliwie czekać na ogłoszenie uruchomienia połączeń z Polski na Wyspy Kanaryjskie.