Francuskie linie lotnicze Air France ogłosiły wprowadzenie nowej taryfy „MiNi”, która umożliwi pasażerom zakup biletów w niższych cenach.

Nowa taryfa „MiNi” umożliwia zakup biletu, którego cena zaczyna się od 49 euro za podróż w jedną stronę, więc jest niższa od obecnej taryfy o 20 euro. Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup biletu w nowej, najniższe cenie nie będą mieli możliwości zabrania ze sobą w podróż bezpłatnego bagażu rejestrowanego. Dodatkowa opłata za bagaż w taryfie „MiNi” wynosi 15 euro, jeżeli zapłacimy podczas rezerwacji biletu w Internecie, lub 30 euro, jeżeli za bagaż pasażer będzie chciał zapłacić podczas odprawy na lotnisku.

Zakup biletu w najniższej taryfie nie będzie uprawniał do wyboru miejsca w samolocie podczas zakupu biletu (będzie to możliwe dopiero podczas odprawy na lotnisku) oraz do zbierania punktów w programie lojalnościowym Air France.
Bez względu na taryfę, w jakiej zostanie zakupiony bilet, wszyscy pasażerowie Air France nadal będą częstowani darmowym posiłkiem i napojami podczas lotu.

Taryfa jest już dostępna w systemie rezerwacyjnym przewoźnika i obejmuje wszystkie loty z lotniska Paryż Orly oraz na krótkich lotach z Nicei, Tuluzy i Marsylii, które rozpoczną po 6 lutego.
Na zakup biletu w niższej o około 80 złotych cenie, nie mają szansy Polacy planujący podróż do Paryża, ponieważ Air France lata z Warszawy na lotnisko Charles de Gaulle, które jest wyłączone z dostępności nowej, najniższej taryfy.