Weekendowe wyjazdy, czyli tak zwane city break cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Najchętniej wybieranymi europejskimi miastami na weekendowe zwiedzanie są: Londyn, Rzym i Paryż.

Wyjazdy typu city break są doskonale znane w całej Europie od wielu lat. W Polsce ten trend jest zauważany od kilku lat. Polacy rezygnują z jednych długich wakacji, na rzecz kilku krótszych wyjazdów weekendowych.

„City break to od kilku lat coraz popularniejszy wśród Polaków sposób podróżowania. Zauważyliśmy tendencję rezygnacji z dłuższego wyjazdu wakacyjnego na rzecz kilku, zazwyczaj weekendowych, wypadów do europejskich miast. W tym roku na taki wyjazd zdecydowało się blisko 20 proc. więcej klientów FRU.PL niż w roku ubiegłym. Czynnikiem zachęcającym Polaków do takiego wypoczynku są wyjątkowo atrakcyjne ceny biletów lotniczych.” – mówi Bogumiła Sowa z FRU.PL.

Zainteresowanie krótszymi wyjazdami jest spowodowane trudną sytuacją na rynku turystycznych. W tym roku w Polsce mieliśmy do czynienia z upadkami wielu biur podróży, które pokrzyżowały plany urlopowe wielu rodakom. Nie bez znaczenia jest również sytuacja ekonomiczna, która zmusza wiele osób do rezygnacji z wakacji z biurem podróży.

Coraz większa liczba Polaków zaczyna organizować swoje podróże samodzielnie, wiedząc, że w ten sposób można zaoszczędzić pieniądze, równocześnie układając plan podróży, który będzie idealnie dostosowany do ich własnych potrzeb.

Tanie bilety lotnicze, tanie połączenia autokarowe, niezliczona ilość tanich miejsc noclegowych w Europie spowodowała, że w 2012 roku liczba Polaków, która samodzielnie zdecydowała się zorganizować weekendowy wyjazd do którejś z europejskich stolic była o 20 proc. wyższa niż w roku poprzednim – wynika z raportu FRU.PL.