statystyki

Turystyczny Fundusz Pomocowy uspokoi również rynek ubezpieczycieli

autor: Dr Dominik Borek09.10.2020, 07:46; Aktualizacja: 09.10.2020, 08:14
turystyka, turyści, mapa

Sytuacje kryzysowe w turystyce zdarzają się w ostatnim czasie dosyć częstoźródło: ShutterStock

Już na początku przyszłego roku ruszy jeszcze jeden istotny instrument wsparcia dla organizatorów turystyki. Pomoże nie tylko im, jego rola jest wielowymiarowa.

Wybuch wulkanu Eyjafjallajokull na Islandii w 2010 r., aneksja ukraińskiego Krymu przez Rosję w 2014 r., zamachy w Tunisie i Susie w 2015 r. czy ostatni kryzys wywołany epidemią koronawirusa – w każdej z tych konkretnych sytuacji touroperatorzy zmagali się z siłą wyższą. Właśnie na wypadek tego typu zdarzeń przewidziany jest Turystyczny Fundusz Pomocowy, zwany też w branży „funduszem katastrof”. Ten kolejny instrument, powołany na mocy noweli specustawy o COVID-19 z 17 września 2020 r. ma w pełni zacząć funkcjonować od 1 stycznia 2021 r. Powstający fundusz ma na celu swoistą szeroką reasekurację rynku organizatorów turystyki w Polsce. Jego podstawową rolą ma być pomoc dla branży turystycznej jeszcze przed ogłoszeniem niewypłacalności, co wyraźnie wzmocni polskie biura podróży i pozwoli uniknąć bankructw. Ale to niejedyna funkcja.

Pewność nie tylko dla branży


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane