Prezentacja spodziewanego czasu opóźnień pociągów na całej długości trasy, czy moduł zgłaszania usterek na dworcach – to jedne z elementów, które wprowadziła majowa aktualizacja aplikacji PKP - PKP.appki - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Jak przekazał przewoźnik, żeby zgłosić usterkę należy wybrać jedną z kategorii, tj. windy, schody ruchome czy drzwi automatyczne, ale można też samemu opisać usterkę dowolnego elementu infrastruktury dworcowej. Po wyborze pozostaje tylko określić co jest nie tak z danym elementem lub urządzeniem. Można też zamieścić krótki opis oraz dodać zdjęcia, co pozwoli dokładnie zidentyfikować miejsce, w którym wystąpiła usterka.

Ponadto w majowej aktualizacji PKP.appki uproszczono sposób prezentacji rozkładu jazdy pociągów, Wprowadzono też informacje o spodziewanym opóźnieniu pociągu od początkowej do końcowej stacji.

PKP.appka to aplikacja, która zadebiutowała na początku bieżącego roku. Została ona stworzona przez Polskie Koleje Państwowe SA dla wszystkich pasażerów kolei w Polsce. Nowe narzędzie to asystent podróży, łączący w sobie różne funkcje. Majowa aktualizacja aplikacji jest już dostępna do pobrania w sklepach Google Play i App Store. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mmu/