statystyki

Prezes PSA przybył do Gliwic. Porozmawia ze związkowcami z Opel Manufacturing Poland

autor: Grzegorz Kowalczyk15.01.2020, 09:54; Aktualizacja: 15.01.2020, 09:54
Pracownikom nie podoba się sposób przenoszenia ich do nowego zakładu. Chcą się dowiedzieć o plany związane z fuzją PSA z Fiatem Chryslerem.

Pracownikom nie podoba się sposób przenoszenia ich do nowego zakładu. Chcą się dowiedzieć o plany związane z fuzją PSA z Fiatem Chryslerem.źródło: ShutterStock

Pracownikom nie podoba się sposób przenoszenia ich do nowego zakładu. Chcą się dowiedzieć o plany związane z fuzją PSA z Fiatem Chryslerem.

Carlos Tavares przyjechał, by spotkać się z dyrekcją fabryki. – To standardowy, roboczy przegląd biznesowy w zakładzie Opla, a także nowo budowanej PSA Manufacturing Poland – mówi Agnieszka Brania, rzeczniczka Opel Manufacturing Polska (OMP). W ramach tego przyjazdu zaplanowano też rozmowę ze związkowcami, co wskazuje na pewną wyjątkowość wizyty. To bowiem dopiero ich drugie spotkanie z prezesem całej grupy PSA (Peugeot Société Anonyme) od momentu przejęcia OMP przez Francuzów w 2017 r. Pierwsze odbyło się niedługo po zakupie fabryki i dotyczyło planów względem przejętych zakładów. Jak podkreślają związkowcy, brak było czasu na szczegółowe rozmowy, a odpowiedzi pisemnej, która miała powstać, nie otrzymali do dziś. W spotkaniu z przedstawicielami pracowników mają wziąć udział także dyrektor generalny OMP Andrzej Korpak i dyrektor ds. personalnych Jacek Żarnowiecki.

Związkowcy odbierają doprowadzenie do spotkania jako sukces wynikający z dotychczasowej aktywności w Polsce i za granicą. Przedstawiciele zatrudnionych w OMP złożyli wizytę w Brukseli, w sprawę zaangażowały się też ogólnokrajowe centrale związkowe, a postulaty polskich pracowników poparła Europejska Rada Zakładowa Opel/Vauxhall złożona z przedstawicieli organizacji pracowników fabryk Opla, o czym pisał m.in. niemiecki „Handelsblatt”. Do Tavaresa musiały dochodzić sygnały na temat kontrowersji związanych z budową nowego zakładu – zatrudnieni narzekają, że władze zmniejszają zatrudnienie w starej fabryce poprzez plan dobrowolnych odejść (PDO), podczas gdy lada chwila wykwalifikowana kadra będzie potrzebna do pracy w nowej fabryce. Jej ukończenie jest planowane na przyszły rok.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie