statystyki

Była podwyżka, będzie kara. UOKiK uderzył w UPC

autor: Patryk Słowik18.08.2016, 07:34; Aktualizacja: 18.08.2016, 08:11
Czołowy na polskim rynku operator kablowy pod koniec 2014 roku poinformował klientów o podwyższeniu ceny za dostęp do internetu o 7 zł miesięcznie.

Czołowy na polskim rynku operator kablowy pod koniec 2014 roku poinformował klientów o podwyższeniu ceny za dostęp do internetu o 7 zł miesięcznie.źródło: ShutterStock

UPC bezprawnie informowało konsumentów o podwyższeniu opłat abonamentowych za internet. Spółka musi oddać nienależnie pobrane od nich opłaty – poinformował wczoraj Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To kolejna decyzja prezesa urzędu dotycząca niewłaściwie sformułowanych przez przedsiębiorców klauzul umownych.

Czołowy na polskim rynku operator kablowy pod koniec 2014 roku poinformował klientów o podwyższeniu ceny za dostęp do internetu o 7 zł miesięcznie. Konsumenci mieli dwa wyjścia: albo zaakceptować podwyżkę, albo rozwiązać umowę. Tyle że umowa łącząca ich z UPC nie pozwalała przedsiębiorcy na podniesienie ceny bez zgody klienta, gdyż zabrakło w niej klauzuli modyfikacyjnej.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane