statystyki

Była podwyżka, będzie kara. UOKiK uderzył w UPC

autor: Patryk Słowik18.08.2016, 07:34; Aktualizacja: 18.08.2016, 08:11
Czołowy na polskim rynku operator kablowy pod koniec 2014 roku poinformował klientów o podwyższeniu ceny za dostęp do internetu o 7 zł miesięcznie.

Czołowy na polskim rynku operator kablowy pod koniec 2014 roku poinformował klientów o podwyższeniu ceny za dostęp do internetu o 7 zł miesięcznie.źródło: ShutterStock

UPC bezprawnie informowało konsumentów o podwyższeniu opłat abonamentowych za internet. Spółka musi oddać nienależnie pobrane od nich opłaty – poinformował wczoraj Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To kolejna decyzja prezesa urzędu dotycząca niewłaściwie sformułowanych przez przedsiębiorców klauzul umownych.

Czołowy na polskim rynku operator kablowy pod koniec 2014 roku poinformował klientów o podwyższeniu ceny za dostęp do internetu o 7 zł miesięcznie. Konsumenci mieli dwa wyjścia: albo zaakceptować podwyżkę, albo rozwiązać umowę. Tyle że umowa łącząca ich z UPC nie pozwalała przedsiębiorcy na podniesienie ceny bez zgody klienta, gdyż zabrakło w niej klauzuli modyfikacyjnej.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane