Transformacja cyfrowych przestrzeni roboczych: Lenovo przedstawia nowe urządzenia i oprogramowanie, które wspomogą przyszłość pracy hybrydowej

Przedstawiamy nowy, przełomowy monitor 3D, wysokiej jakości zestawy słuchawkowe audio, akcesoria i aktualizacje oprogramowania menedżera urządzeń

1 września 2023 r. — Lenovo™ przedstawia nowe, przełomowe narzędzia technologiczne dostosowane do dynamicznych, zmieniających się potrzeb współczesnych biznesowych użytkowników końcowych. Nowy monitor, oprogramowanie i akcesoria zaprojektowano nie tylko w celu zwiększenia możliwości współczesnych pracowników zdalnych i hybrydowych, ale także w celu sprostania znaczącym wyzwaniom stojącym przed firmami w trakcie transformacji cyfrowej w różnych działach. Badania Lenovo pokazują, że zarządzanie zdalnymi pracownikami i globalnymi zespołami pozostaje głównymi zadaniami CIO.1 Dlatego nowe oferty łączą imponującą moc obliczeniową, wciągający obraz 3D i zaawansowane zabezpieczenia, tworząc jednolite, skupione na użytkowniku doświadczenie.

  • Profesjonalnym twórcom treści, którzy wymagają immersyjnych wizualizacji 3D prezentujemy nowy monitor ThinkVision™ 27 3D – oszałamiający 27-calowy monitor kompatybilny z 2D/3D – oferuje płynne efekty 3D i śledzenie wzroku w czasie rzeczywistym.
  • Nowy przewodowy zestaw słuchawkowy Lenovo VOIP i przewodowy zestaw słuchawkowy Lenovo Wired ANC 2. generacji to wysokiej jakości rozwiązania audio dla profesjonalistów w hybrydowych środowiskach pracy, z linią przewodowych zestawów słuchawkowych oferujących redukcję szumów, dłuższy czas pracy baterii i kompatybilność z popularnymi platformami do pracy hybrydowej.
  • Oparty na chmurze Lenovo Device Manager wprowadzi do pracy zdalnej i wspierania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju ulepszone nowe funkcje, w tym kompleksowe rozwiązanie do zarządzania energią oparte na sztucznej inteligencji, które skutecznie obsłuży flotę urządzeń i zoptymalizuje zużycie energii.
  • Nową ofertę uzupełniają wyrafinowane i wygodne plecaki: Plecak Lenovo ThinkPad Professional (16”) 2. generacji oraz Torba ThinkPad Professional (16”, 14”) 2. generacji.

W coraz bardziej dynamicznym środowisku pracy hybrydowej i zdalnej, koncepcja ‘jednych uniwersalnych’ rozwiązań technologicznych nie jest już realna. Badania pokazują, że ponad połowa2 dyrektorów ds. IT inwestuje w transformację cyfrową, w ramach której zarówno pracodawcy, jak i pracownicy poszukują odpowiednich narzędzi technologicznych, które nie tylko spełniają minimalne wymagania techniczne, ale mogą zapewnić elastyczność i wygodę łączącą zarówno produktywność, jak i współpracę”. — powiedział Johnson Jia, Starszy Wiceprezes Globalnego Centrum Innowacji Intelligent Devices Group w firmie Lenovo. „Nowe urządzenia i oprogramowanie, które dzisiaj prezentujemy, są integralnymi elementami zunifikowanego ekosystemu, który wykorzystuje potężną moc obliczeniową, immersyjną wizualizację i oprogramowanie adaptacyjne. Razem otwierają możliwości, jakie technologia może zaoferować dla lepszej pracy i lepszego doświadczenia zespołowego."

Monitor 3D ThinkVision 27: oszałamiający 27-calowy monitor zgodny z 3D i 2D bez okularów

W miarę jak coraz więcej naszej pracy i życia osobistego przenosi się do sfery cyfrowej, potężne połączenie technologii wyświetlania, obliczeń i produkcji wprowadziło ekosystem 3D w nową, ekscytującą fazę. Twórcy treści i profesjonaliści coraz bardziej potrzebują realistycznej współpracy zdalnej i usprawnionego procesu tworzenia treści, od projektowania grafiki 3D i gier po trójwymiarowe filmy. W odpowiedzi na tę potrzebę Lenovo wprowadza na rynek monitor ThinkVision 27 3D — pionierski 27-calowy ekran zapewniający kompatybilność z obrazem 2D/3D bez konieczności noszenia okularów, zaprojektowany z myślą o bardziej immersyjnym tworzeniu, łączeniu i współpracy.

Monitor 3D ThinkVision 27 został zaprojektowany z myślą o płynnym rozwoju, łącząc ze sobą immersyjne, realistyczne wrażenia z łatwością obsługi. Zapewnia wciągające wrażenia 3D bez konieczności używania okularów 3D. W połączeniu ze śledzeniem wzroku w czasie rzeczywistym w celu zapewnienia płynnego ruchu, wymienny obiektyw soczewkowy zapewnia bardziej naturalne wrażenia podczas oglądania 3D.

Monitor 3D ThinkVision 27 może znacznie zwiększyć produktywność, zmniejszając potrzebę dodatkowej mocy obliczeniowej do renderowania 3D, zapewniając jednocześnie spójne wrażenia użytkownika w trybach 2D i 3D. Precyzja przejrzystości 4K w połączeniu z profesjonalną podwójną dokładnością kolorów na poziomie 99% (DCI-P3, Adobe RGB) czyni ten monitor idealnym narzędziem dla profesjonalnych twórców treści. Monitor 3D wyświetla dwa niezależne obrazy do oczu użytkownika, dzięki czemu każde oko widzi obiekt pod nieco innym kątem. Proces ten zapewnia wyraźny obraz stereo i percepcję głębi w naturalnej i wydajnej wizualizacji stereoskopowej. Monitor 3D ThinkVision 27 jest również wyposażony we wbudowane głośniki i opcje łączności, w tym stację dokującą USB-C® i modułową obsługę kamer, zapewniając rozszerzoną funkcjonalność i łatwe ładowanie.

W połączeniu z oprogramowaniem 3D Explorer nowy monitor 3D tworzy kompleksowy ekosystem do tworzenia i wykorzystania trójwymiarowych obrazów. Rozwiązanie oferuje użytkownikom łatwą platformę dostępu do wszystkich aplikacji 3D3, a także możliwość optymalizacji pracy i komfortu, przy jednoczesnym zwiększeniu kontroli i wydajności. Platforma 3D Explorer wyposaża twórców w przydatne narzędzia, takie jak odtwarzacz 3D do oglądania filmów i plików z efektami 3D, obsługę oprogramowania do projektowania i produktywności oraz pakiet SDK dla programistów do tworzenia aplikacji 3D. Nowe funkcje będą z czasem udoskonalane, aby ulepszyć i rozszerzyć wrażenia 3D, przesuwając granice cyfrowej interakcji, zapewniając jednocześnie dostęp do tętniącego życiem i rozwijającego się ekosystemu wykorzystującego możliwość pracy w trzech wymiarach.

Profesjonalne zestawy słuchawkowe Lenovo: skoncentruj się i współpracuj z dowolnego miejsca

Pracownicy umysłowi w dalszym ciągu potrzebują lepszych wrażeń dźwiękowych w celu zapewnienia łączności i koncentracji, ponieważ pracują z dowolnego miejsca – czy to w hałaśliwym biurze, w domu, czy gdzieś pomiędzy. Nowe profesjonalne zestawy słuchawkowe Lenovo zapewniające płynną jakość dźwięku i wysoki komfort zostały zaprojektowane z myślą o hybrydowym świecie połączeń konferencyjnych – mają certyfikaty zgodności z Microsoft Teams™ i Zoom™ oraz zoptymalizowane pod kątem innych wybranych wiodących platform. Przewodowy zestaw słuchawkowy Lenovo VOIP i przewodowy zestaw słuchawkowy Lenovo ANC 2. generacji mają spójną konstrukcję i są wyposażone w wbudowany panel sterowania połączeniami, która ułatwia obsługę. Wtyczka USB-C (z adapterem USB-A) zapewnia większą kompatybilność, a wymienne nauszniki zwiększają komfort użytkownika. W tym ostatnim przypadku priorytetem jest także ANC (Active Noise Cancellation) uzyskane dzięki wirtualnej eliminacji rozpraszających dźwięków otoczenia.

Lenovo Device Manager: usprawnienie pracy zdalnej dzięki ulepszonym funkcjom zarządzania energią

Lenovo rozszerza możliwości swojego Lenovo Device Manager, opartego na chmurze rozwiązania do szybkiego wdrażania, które nie wymaga ręcznego ustawiania i którego zadaniem jest umożliwienie organizacjom skutecznego zarządzania flotą urządzeń. Najnowsze skalowalne ulepszenia obejmują bezpieczniejsze zdalne skanowanie i aktualizację systemu BIOS, sterowników i oprogramowania sprzętowego systemu Windows, a także możliwości scentralizowanego zarządzania energią dla całej floty.

Wprowadzane etapami funkcje zarządzania energią programu Lenovo Device Manager są teraz wygodnie zebrane na jednej stronie. Faza początkowa umożliwia zarządzanie kwalifikującymi się komputerami PC z systemem Windows i urządzeniami SmartEdge. Dodatkowo dla urządzeń Lenovo ThinkPad zostanie wprowadzona funkcja PeakShift, która automatycznie przełącza zasilanie na akumulator w godzinach szczytu. W kolejnych fazach zostanie wprowadzony Lenovo Device Manager z funkcją zarządzania energią (konfigurowanie ustawień uśpienia/hibernacji) i widżetem pulpitu nawigacyjnego, tworząc kompleksowe rozwiązanie do zarządzania energią oparte na sztucznej inteligencji.

Aby jeszcze bardziej pomóc firmom w zrozumieniu wzorców zużycia energii i potencjalnych oszczędności, Lenovo Device Manager udostępni raport oszczędności kosztów energii wynikający z zaplanowanego użycia i operacji zarządzania energią. Wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji, system pomaga każdemu urządzeniu uzyskać zoptymalizowane zarządzanie energią.

Plecak ThinkPad Professional (16”) 2. generacji

Wykonany z wysokiej jakości lekkich materiałów, w tym w 70% z materiałów zewnętrznych pochodzących z przetworzonego politereftalanu etylenu (PET), został zaprojektowany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek laptopa i akcesoriów. Przestronna komora główna i dedykowana wyściełana komora pomieszczą laptopy o przekątnej do 16 cali. Cztery dodatkowe kieszenie pozwalają uporządkować najważniejsze rzeczy, a sprytny otwór na kabel umożliwia ładowanie w podróży4, a wygodny w podróży pasek bagażowy ułatwia transport.

Torba ThinkPad Professional (16”, 14”) 2. generacji

Torby ładowane od góry zapewniają lekki i wytrzymały sposób noszenia laptopa i niezbędnych akcesoriów bez konieczności posiadania większych plecaków. Torby o przekątnej 16 cali i 14 cali są wykonane z bardziej zrównoważonych materiałów premium, przy czym odpowiednio 89% i 88% materiałów zewnętrznych jest wykonanych z PET pochodzącego z recyklingu. Obie torby oferują wiele kieszeni zapewniających efektywną organizację, wyściełany pasek na ramię i pasek bagażowy, który można łatwo założyć na bagaż kabinowy. Wersja 16-calowa zawiera również dużą komorę główną, oddzielną komorę na laptopa i dodatkowe inteligentne gniazdo na kabel do ładowania w podróży.4

Teraz, podłączając Lenovo ThinkPhone by Motorola do dowolnego monitora Lenovo za pomocą kabla USB-C5, użytkownicy będą mieli dostęp do możliwości systemu Windows 365 Cloud6, dzięki czemu będą mogli korzystać z pełnego pakietu aplikacji Microsoft z dowolnego miejsca, w którym pracują, w celu ułatwienia swojej pracy, przeglądać dokumenty i nie tylko. Wszystkie te rozwiązania wykraczają poza same obliczenia o wysokiej wydajności — ich celem jest rozwój profesjonalnych przestrzeni roboczych, inspirowanie kreatywności i wspieranie współpracy w celu uzupełnienia sposobu, w jaki działają firmy i ludzie pracują współcześnie.

Ceny i dostępność w Polsce podamy wkrótce.

Dodatkowe zdjęcia i informacje produktowe znajdują się pod tym linkiem.