Deutsche Telekom wzmacnia zaangażowanie w system Firefox OS. Nowe urządzenia mobilne, nowe rynki, nowe zabezpieczenia. W połowie 2014 roku firma postanowiła rozszerzyć ofertę Firefox OS na rynek Chorwacji, Czech, Macedonii i Czarnogóry. Ponadto na półkach pojawią się dwa nowe urządzenia: Alcatel One Touch Fire C i E.

Jako jedno z głównych zadań Deutsche Telekom stawia sobie dalsze rozszerzenie i pogłębienie zaangażowania w projekt Mozilla Firefox OS. W ciągu roku firma wprowadzi smartfony z Firefox OS do Chorwacji, Czech, Macedonii i Czarnogóry. Pojawią się dwa nowe urządzenia, Alcatel One Touch Fire C i E.

Ponadto Deutsche Telekom, w ścisłej współpracy z Mozilla Foundation, opracowała przyszłość mobilnych funkcji w segmencie ochrony danych osobowych. Od tej pory użytkownicy będą chronić własne dane osobowe sami - jasno i łatwo.

"Kontynuujemy rollout na wszystkich rynkach europejskich. To jest namacalny dowód na tempo wzrostu systemu Firefox OS" - powiedział Thomas Kiessling, dyrektor ds. produktów i innowacji w Deutsche Telekom. "Wprowadzenie bardziej przystępnych telefonów z jednej strony, a równocześnie sprawienie, że będą jakością nawiązywały do tych z wyższej półki pokazują, ze również docieramy do większej liczby klientów z odmiennych segmentów rynku" - dodał Kiessling.

W celu dotarcia do jeszcze szerszego grona klientów Deutsche Telekom wprowadza dwa nowe urządzenia, które działają na Firefox OS. Akcja zostanie uruchomiona latem 2014 roku.

Kompaktowa obudowa urządzenia objawia się zaledwie 7,9 mm grubości z metalicznym wykończeniem. Mozilla oferuje 4,5-calowy wyświetlacz IPS oraz dwurdzeniowym procesorem 1.2GHz do szybkiego przeglądania stron WWW. Ponadto 5-megapikselowy aparat z autofocusem oraz lampą błyskową LED.

Jako drugi na tapecie pojawia się Alcatel One Touch Fire C, gotowy nam świadomych klientów, którzy szukają telefonu z wszystkich podstawowymi funkcjami. Oferuje on 3,5-calowy pojemnościowy ekran dotykowy i aparat o rozdzielczości 2 megapikseli.

Przyszłość Telefonów? Prywatność

W ścisłej współpracy z Mozillą, Deutsche Telekom opracowała trzy łatwe w obsłudze funkcje, które mają przynieść większą ochronę prywatności klientów. W Guest Mode użytkownicy mogą ukryć swoje dane osobowe, w tym rozmowy i historię przeglądania Internetu oraz książki adresowe.