Standard & Poor's Ratings Services nadał wstępny długoterminowy rating korporacyjny B+ spółce Play Holdings 2 S.a.r.l., z perspektywą stabilną, a także planowanym emisjom obligacji o łącznej wartości 870 mln euro, podała agencja.

"Jednocześnie nadaliśmy wstępny rating B+ proponowanej przez grupę emisji zabezpieczonych obligacji senior notes o wartości 630 mln euro z terminem zapadalności w 2019 r., które wyemituje Play Finance 2 S.A. oraz proponowanej emisji obligacji niezabezpieczonych o wartości 240 mln euro z terminem zapadalności w 2019 r., które wyemituje Play Finance 1 S.A." - czytamy w komunikacie.

S&P podał, że Play planuje emisje obligacji o łącznej wartości 87- mln euro i chce wykorzystać pozyskane środki - wraz z posiadaną gotówką - na refinansowanie obecnego zadłużenia oraz na sfinansowanie wypłat na rzecz udziałowców w wysokości 309 mln euro.

Wcześniej w tym tygodniu Fitch Ratings podał, że planuje nadać rating B+ spółce P4, operatorowi sieci Play. Agencja poinformował też, że nadała już wstępne ratingi obligacjom, które zamierzają wypuścić spółki zależne P4.

Reklama

Na początku stycznia Reuters podał, że P4 przygotowuje się do emisji obligacji tzw. podwyższonego ryzyka, tj. o wyraźnie wyższym oprocentowaniu od średnio rynkowego.

Dotychczas główną instytucją finansującą telekomu był China Development Bank, a w Polsce także Pekao (grupa UniCredit CA IB).

Już jesienią media podawały, że przy okazji przeprowadzania operacji refinansowania zadłużenia, P4 chciałby uzyskać gotówkę na pierwszą wypłatę dla udziałowców funduszy Novator i Tollerton.

P4, operator sieci Play, po III kwartale 2013 r. osiągnął łączną liczbę ponad 10 mln klientów.