W połowie grudnia ubiegłego roku Invest-Bank ogłosił, że zmienia nazwę na Plus Bank i będzie płacił za używanie nowej marki Polkomtelowi, który jest jej właścicielem. Oba podmioty należą do grupy kapitałowej Zygmunta Solorza-Żaka. Inna jest jednak skala ich działalności – Polkomtel na koniec 2013 r. obsługiwał ok. 14 mln klientów. Invest-Bank ma ich niespełna 300 tys.
Plus zapewnia swoim klientom rabat w opłatach za komórkę, jeśli tylko posiadają oni odpowiednie konto w Plus Banku i aktywnie korzystają z karty przypisanej do rachunku. Aby otrzymać rabat na abonament w Plusie, trzeba zgłosić swój numer telefonu do programu i zasilać rachunek kwotą przynajmniej 1 tys. zł. Wysokość rabatu jest uzależniona od wartości transakcji dokonanych kartą debetową. Za każde wydane 500 zł przysługuje obniżka w wysokości 5 proc. Sieć przyznaje też raz w roku dodatkowe bonusy za staż.
Ile są w stanie zaoszczędzić klienci Plusa i Plus Banku? Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że płacąc kartami, wydajemy miesięcznie średnio 300 zł. Taka kwota nie wystarczyłaby, aby skorzystać z 5-proc. rabatu w sieci Plus.
Dla porównania: Orange klientom tej sieci zakładającym konto w Getin Banku proponuje 50-proc. rabat na abonament przez cały rok i wpłaty na konto za korzystanie z karty (25 zł). W ten sposób przy opłatach nieprzekraczających kwoty 50 zł można mieć telefon za darmo przez cały rok.
Kilka dni temu zakończyła się promocja przeznaczona dla klientów Orange doładowujących telefony na kartę przez stałe zlecenie w ING Banku Śląskim. Można było za to otrzymać dodatkowe 20 proc. kwoty doładowania.
Na razie nie widać efektów grudniowego aliansu T-Mobile i Alior Banku. – Szczegóły wspólnej oferty zaprezentujemy jeszcze w pierwszej połowie 2014 r. – mówi Konrad Mróz z biura prasowego T-Mobile. Nie chce jednak zdradzić, czy będzie ona zawierała program zmniejszający opłaty za telefon.